Penktadienį (05.23) žinomas Honkongo mokslininkas pareiškė, jog mirtinas ūmus respiracinis sindromas (SARS), nuo kurio visame pasaulyje mirė beveik 700 žmonių, atsirado iš civetų, kates primenančių žinduolių gyvūnėlių, kurių mėsa Pietų Kinijoje laikoma delikatesu.
Ši išvada padėtų išvengti panašių epidemijų ateityje, nes būtų naudojami higieniškesni ir labiau taisyklėmis apriboti gyvūnų auginimo ir skerdimo būdai, teigė Honkongo universiteto mikrobiologijos departamento vadovas profesorius Yuen Kwok-yungas. Pasak profesoriaus, kuris paskelbė mėnesį trukusio Kinijos ir Honkongo mokslininkų tyrimo rezultatus, genetinė informacija rodo, kad civetų nešiojamu virusu galėjo užsikrėsti žmonės.
Pietų Kinijoje ypač populiari laukinių gyvūnų mėsa. Vietos gyventojai valgo civetas, gyvates ir vėžlius, tačiau tokia praktika pastaruoju metu vis griežčiau kontroliuojama, baiminantis artimo kontakto tarp laukinių gyvūnų ir žmonių padarinių.
Pasak profesoriaus Yuen Kwok-yungas, civetų išmatose ir kvėpavimo išskyrose buvo rastas didelis viruso kiekis, kuris gyvūnėliams nekenkia. Civetų augintojai ar skerdėjai rizikuoja užsikrėsti tik tada, jeigu turės kontaktą su Azijoje ir Afrikoje gyvenančio gyvūno išmatomis arba išskyromis. "Jeigu paliesite virusu užkrėstą paviršių, o vėliau savo gleivinę yra tikimybė užsikrėsti", - sakė profesorius.
Pirmasis žinomas SARS atvejis buvo užfiksuotas būtent Pietų Kinijoje lapkričio mėnesį ir nuo kovo išplito kitose šalyse. SARS jau užsikrėtė 8 tūkst. 113 žmonių, mirė 688.
“Reuters”-ELTA