Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už dienraščio "Respublika" žurnalisto Vito Lingio nužudymą nuteistas Igoris Achremovas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo perkeltas į Vilniaus 2-uosius pataisos namus.

REKLAMA

Penktadienį kartu su dar 11 nuteistųjų jis išvyko į šią įkalinimo įstaigą. Kaip ir reikalauja taisyklės, I.Achremovas kurį laiką bus karantine - medikai tikrins jo sveikatą, nuteistasis adaptuosis prie naujos aplinkos.

Buvęs "Vilniaus brigados" narys I.Achremovas šiuose pataisos namuose bausmę atliks kartu su daugiau nei 700 ne pirmą kartą už nusikaltimus laisvės atėmimu baustų vyrų.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus 2-uosiuose pataisos namuose dalį bausmės atliko kitas "Vilniaus brigados" narys Igoris Tiomkinas. Jis neseniai buvo paleistas į laisvę anksčiau laiko, prokuratūra jo paleidimą apskundė Vilniaus apygardos teismui.

Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalėjime I.Achremovas buvo laikomas nuo 1993-ųjų gruodžio - daugiau nei dešimt metų.

Galimybė pakeisti kalėjimo vienutę į didesnę erdvę pataisos namuose nuteistajam atsirado po šiemet sausio 29 dieną paskelbto Vilniaus apygardos teismo sprendimo. Juo nuteistajam teismas sumažino laisvės atėmimo bausmę iki 25 metų.

1994 metais lapkričio 10 dieną Aukščiausiojo Teismo nuosprendžiu I.Achremovas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Lietuvoje įsigaliojus naujam Baudžiamajam ir Baudžiamojo proceso kodeksams, nuteistasis gavo galimybę kreiptis į teismą dėl bausmės sušvelninimo.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktorius Aleksandro Davidonio teigimu, I.Achremovas niekada nekėlė jokių problemų - jis esąs geras krepšininkas, šachmatininkas, mokosi anglų kalbos. Kameroje I.Achremovas dažniausiai būna uždarytas vienas.

REKLAMA
REKLAMA

I.Achremovą ir tris jo bendrininkus teismas nuteisė kalėti už "Respublikos" žurnalisto V.Lingio nužudymą, įvykdytą 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje.

Šioje byloje kaltais buvo pripažinti gaujos "Vilniaus brigada" vadeiva Borisas Dekanidzė, jo parankiniai I.Achremovas, Viačeslavas Slavickis ir Borisas Bobičenka. B.Dekanidzei teismas skyrė išimtinę mirties bausmę, kuri buvo įvykdyta.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų