Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai antradienį surengė "desantą" į Valdą Adamkų prezidento rinkimuose remiančių partijų būstines Vilniuje. Liberalų ir centro sąjungos ir Naujosios sąjungos būstinėse buvo atlikti dokumentų poėmiai. Tyrimą kontroliuojantis prokuratūros pareigūnas užtikrino, kad dokumentų poėmiai nėra susiję su rinkimais.

Poėmiai – ne kratos

STT atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS teigė, kad agentų veiksmai yra teismo sankcionuoti. Anot jos, paimami dokumentai yra reikalingi bylos tyrimui, bet nenurodė kokios.

Tą patį Eltai antradienį patvirtino STT vadovas Valentinas Junokas. V. Junoko teigimu, pareigūnai veikė turėdami teismų sankcijas - vyko ikiteisminiam tyrimui reikalingos medžiagos, dokumentų poėmiai.

Tačiau V. Junokas atsisakė nurodyti, su kokiu būtent ikiteisminiu tyrimu susiję minėti veiksmai.

Pasak Elenos Martinonienės, minėtų dokumentų poėmiai susiję su 2001-2003 metų veikla. "Gal dabar, prieš pat rinkimus, ir nelabai tinkamas metas atlikti tokius veiksmus, tačiau prokuratūros pareigūnai patys sprendžia, kada ką daryti", - sakė STT atstovė.

E. Martinonienė taip pat pabrėžė, kad dokumentų poėmių negalima vadinti kratomis, nes kratos atliekamos tada, kai ieškoma paslėptų daiktų. "Šiuo atveju STT pareigūnai, turėdami teismo sankciją, atėjo paimti tyrimui reikalingų dokumentų. Tai fiksuojama protokoluose, dokumentai tik laikinai paimami ir vėliau bus grąžinti", - pabrėžė STT atstovė.

REKLAMA

Partijų reakcija

Liberalcentristų ir NS atstovai STT veiksmus pavadino politiškai motyvuota akcija.

"Nekyla abejonių, kad tai grynai politinis veiksmas, vykdomas teisėsaugos institucijos rankomis", - BNS sakė Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalcentristas Raimondas Šukys.

Anot jo, "STT visiškai nesuvokia, kokios priemonės yra adekvačios, arba tai kažkieno specialiai koordinuoti veiksmai".

Jis atkreipė dėmesį, kad STT veiksmai atliekami likus vos keletui dienų iki balsavimo antrajame prezidento rinkimų ture, ir tų partijų, kurios remia V.Adamkaus kandidatūrą, būstinėse.

R.Šukio nuomone, taip gali būti siekiama sukelti rezonansą ir pakirsti pasitikėjimą V.Adamkumi.

Jo žiniomis, dokumentų poėmis liberalcentristų būstinėje atliktas, tiriant bylą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už sukčiavimą stambiu mastu, turto iššvaistymą ir pasisavinimą, neteisėtą juridinių asmenų veiklą, pinigų plovimą, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą ir papirkimą.

Liberalų ir centro sąjungos vienas vadovų Gintaras Steponavičius teigė, jog STT atliekamos kratos rinkimų įkarštyje kelia daug abejonių, ar tokie teisėsaugos veiksmai nėra susiję būtent su rinkimais.

"Krečiamos partijos, kurios palaiko Valdą Adamkų, likus kelioms dienoms iki rinkimų, todėl kyla klausimas, ar tai nėra sąmoningai sumanytas veiksmas naudojant Rytų šalyse - Rusijoje ar Ukrainoje - taikomus metodus", - Eltai antradienį sakė G. Steponavičius.

NS būstinėje partijos Revizinės komisijos narys Artūras Laucius žurnalistams sakė, kad STT agentai, pateikę teismo leidimą poėmiui, pareikalavo partijos buhalterinės apskaitos dokumentų nuo 2001-ųjų sausio 1-sios iki 2004-ųjų sausio 16-sios.

Pasak NS atstovo, STT agentai domėjosi piniginių lėšų aukotojais ir partijos narių įnašais. Padarę dokumentų aprašą, agentai išsinešė jų originalus.

NS atsakingasis sekretorius Vaidas Pliusnis BNS taip pat teigė manąs, jog STT veiksmai yra "politiškai motyvuoti" ir susiję su prezidento rinkimais.

REKLAMA

"Vienintelis dalykas, kuris sieja Naująją sąjungą su Liberalų ir centro sąjunga yra tai, jog jos abi remia kandidatą į prezidentus Valdą Adamkų", - BNS sakė V.Pliusnis.

Prokuratūra ramina

Savo ruožtu ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros pareigūnas Eltą užtikrino, kad dokumentų poėmiai tikrai nėra susiję su jokiais rinkimais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų