Pasibaigusi ūmaus kvėpavimo takų sindromo SARS epidemija leidžia tikėtis, kad pagaliau baigsis kone dvejus metus trukęs sunkus pasaulinio turizmo verslo etapas ir ženkliai išaugs apyvarta, sekmadienį teigė aukštas Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) atstovas.
Kalbėdamas Azijos turizmo konferencijos, kuri vyks liepos 14-15 dienomis, išvakarėse, PTO generalinis sekretorius Francesco Frangialli (Frančeskas Frandžialis) sakė, kad SARS protrūkis buvo kur kas pragaištingesnis nei Irako karas ir sprogimai Balio saloje.
Liga, kurios požymiai primena plaučių uždegimą, visame pasaulyje susirgo beveik 8 500 žmonių, iš jų daugiau nei 800 mirė. Labiausiai nuo SARS nukentėjo Rytų Azijos regionas.
SARS galutinai paralyžiavo pasaulinį kelionių verslą, kuriam po pernykščių sprogdinimų Balyje bei Jungtinių Valstijų sukelto karo Irake ir taip sekėsi prastai.
Įvairiais vertinimais, Pietryčių Azijos regionas prarado milijardus iš turizmo gaunamų dolerių, kai dėl SARS Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir kai kurių šalių vyriausybės patarė atidėti keliones į Aziją.
Pasaulio kelionių ir turizmo taryba (WTTC) paskaičiavo, kad 2003 metais vien keturiuose nuo SARS labiausiai nukentėjusiuose regionuose - Kinijoje, Honkonge, Singapūre ir Vietname - darbo gali netekti beveik trys milijonai su turizmo verslu susijusių žmonių.
Pasak F.Frangialli, nuo 2001 rugsėjo, kai Jungtines Valstijas sukrėtė teroristų išpuoliai, pasauliniam turizmui prasidėjo dvejus metus trukęs sunkmetis.
Tačiau dabar, kai pagaliau pašalinta didžiausia kliūtis - SARS, "artėja turizmo pakilimas, o pramonė vėl atsigaus, ir atsigaus smarkiai", - prognozavo PTO atstovas.
AFP-BNS