Interneto paslaugas teikianti antrinė “Sony” kompanija “Sony Communication Network (“So-net”) pranešė netrukus pradėsianti internetu parsiunčiamų filmų paslaugos bandymus. Ji ypatinga tuo, kad pasibaigus nuomos laikui filmai iš kompiuterio išsitrins patys.
Šiuo metu daugelis skaitmeninio turinio tiekėjų vengdami piratavimo koduoja plačiajuosčio ryšio vartotojams siūlomas srautines filmų transliacijas, kad failų nebūtų galima įsirašyti ir nusikopijuoti. Dėl to labai nukenčia perduodamo vaizdo kokybė, nes failus stengiamasi kuo labiau suglaudinti. Kitas didelis trūkumas - tai, kad filmą užsisakę žiūrovai priversti žiūrėti jo transliaciją neatsitraukdami nuo kompiuterio.
Naujoji “So-net” paslauga bando įveikti šias problemas naudodama susinaikinančių filmų technologiją. Juos galima parsisiuntus iš interneto svetainės įsirašyti į savo kietąjį diską, tačiau kompanijos “Japan Wave” (http://www.japan-wave.co.jp) sukurta skaitmeninių teisų vadybos technologija neleis failų nukopijuoti, o po kurio laiko - ir naudoti.
Užuot leidusi įrašyti į diską atskirą filmo failą, “Japan Wave” technologija išskaido jį į daugybę sudedamųjų dalių ir išbarsto jas po įvairius kietojo disko katalogus. Norint atkurti iš jų vientisą filmą, reikia pasitelkti specialią peržiūros programą. Tačiau ir tai dar ne viskas: praėjus nustatytam laikui filmą sudarančios “mozaikos” failai iš disko išsitrina patys.
Tikimasi, kad tokia technologija suteiks gerą perspektyvą skaitmeninių filmų nuomos verslui. Kiek anksčiau buvo pasirodę žinių, kad kino kompanijos, tarp jų ir “Walt Disney”, Jungtinėse Valstijose ketina pradėti po 2 parų susinaikinančių DVD nuomos bandymus.