Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos krata, atlikta Kauno įgulos karininkų ramovės viršininko Gedimino Reuto kabinete, turėtų pakoreguoti ne vieno apsukruolio planus atšvęsti šiuose Lietuvos kariuomenės reprezentaciniuose rūmuose jubiliejų ar Kalėdas. Kauno miesto apylinkės teismas nušalino G.Reutą trims mėnesiams nuo pareigų.
Šią savaitę gali būti pateikti įtarimai dar dviem asmenims. Prasitarta tik tiek, kad tai - "žinomi ir visuomenės gerbiami žmonės". Įvardyti konkretesnę jų profesiją ar veiklos sritį atsisakyta, neslepiant, kad "yra suinteresuotų, jog kuo mažiau būtų viešumo". Tačiau užtikrinta, kad šie asmenys - ne valdininkai ar valstybės tarnautojai ir ne pareigūnai.
Kad į šią istoriją įpainioti žinomi žmonės, patvirtino ir pats G.Reutas, taip pat nenorėjęs atskleisti jų asmenybių, tik prasitaręs, kad šie asmenys "viską organizavo".
Nuo pareigų nušalintam G.Reutui pateikti įtarimai dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo.
Renkant įkalčius prieš kyšininkavimu įtariamą G.Reutą, panaudotas toks pats modelis, kaip ir prieš buvusią Kauno civilinės metrikacijos biuro vyriausiąją specialistę Juzitą Bazarovą. Jos byla jau perduota teismui. Kartu su J.Bazarova bus teisiami ir 5 kauniečiai, kaltinami jos papirkimu, siekiant, kad santuoka būtų įregistruota pageidaujamą dieną. Visi jie demaskuoti iššifravus apie mėnesį J.Bazarovos kabinete veikusios specialios operatyvininkų įrangos įrašus.
Operatyvininkų duomenimis, atlygis, kurį gaudavo G.Reutas, leidęs rengti ramovėje įvairius nieko bendra su kariuomene neturinčius pokylius, nebuvo didelis. Turėjusieji tokių užgaidų naudojosi protekcijomis, po kurių pačiam rūmų viršininkui atitekdavo tik dalis atlygio. Ne visada tai buvo pinigai.
Teigiama, kad šio tyrimo STT ėmėsi savo iniciatyva, norėdama patikrinti mieste sklandančias kalbas. Kitų šaltinių teigimu, ramovės viršininko savivale nepatenkinti kolegos jau bandė ieškoti pagalbos Vilniuje. Tačiau paaiškėjo, kad G.Reutas kariuomenės vadovybėje turi tvirtą užnugarį.
1999-aisiais G.Reutas buvo apdovanotas Kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu. 2001-aisiais jam įteiktas Sausio 13-osios atminimo medalis. 2006-aisiais Kauno karininkų ramovės viršininko pavardė buvo ir tarp apdovanotųjų Santakos garbės ženklu - Kauno savivaldybės įsteigtu apdovanojimu miestui nusipelniusiems Lietuvos bei užsienio piliečiams.
Kauno karininkų ramovei G.Reutas vadovauja nuo 2000-ųjų. Su juo siejama pastaraisiais metais vykusi šių istorinių rūmų restauracija. Valstybė tam skyrė 4 mln. litų.