• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujo generalinio sekretoriaus ieškanti Šiaurės Atlanto sutarties organizacija (NATO) tikisi, kad atsiras daugiau rimtų pretendentų ir kad naujasis aljanso vadovas bus renkamas iš didesnio negu dviejų kandidatų rato.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip per trečiadienį Madride pasibaigusį NATO užsienio reikalų ministrų pasitarimą teigė diplomatai, Italijos gynybos ministras Antonijas Martinas (Antonio Martino) praėjusią savaitę oficialiai pranešė nepretenduojąs pakeisti brito Džordžo Robertsono (George Robertson), kuris iš NATO vadovo pareigų pasitrauks šių metų pabaigoje.

REKLAMA

Tad pretendentų į šį postą sąraše, atrodo, liko tik Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų komisaras portugalas Antonijas Vitorinas (Antonio Vitorino) ir Norvegijos gynybos ministrė Kristin Kron Devold (Kristin Krohn Devold).

Anot kai kurių šaltinių, Olandija ketina siūlyti savo naujojo užsienio reikalų ministro Japo de Hupo Šeferio (Jaap de Hoop Scheffer) kandidatūrą, tačiau Olandijos užsienio reikalų ministerija tai paneigė, pareikšdama, jog nėra jokio Olandijos kandidato.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnų teigimu, 19 aljanso narių užsienio reikalų ministrai Madride per dvi dienas trukusį pasitarimą oficialiai nesvarstė, kas užims prestižines generalinio sekretoriaus pareigas, kurios tradiciškai atitenka ne amerikiečiui. "Dž. Robertsonas (George Robertson) ragino ministrus rasti sprendimą, bet nemanau, kad tai įvyktų anksčiau negu rugsėjį", - sakė vienas diplomatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daug sąjungininkų pageidautų, kad Dž. Robertsonas (George Robertson) liktų savo pareigose ir toliau vadovautų organizacijai, kuri po rugsėjo 11-osios teroro aktų išgyvena identiteto krizę ir kurios vos nesuskaldė Irako karas. Tačiau kadangi jis nusprendė pasitraukti, daugelis nori įpėdinio, kuris įspūdingai įkūnytų NATO kaip globalinio taikos garanto viziją.

Pasak diplomatų, jeigu neatsiras daugiau pretendentų, aljanse dominuojančią įtaką turinčios JAV pirmenybę tikriausiai teiktų jaunatviškai Norvegijos gynybos ministrei, o A. Vitorinas (Antonio Vitorino) joms būtų įtartinas kaip per daug susijęs su Europos Sąjunga (ES).

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų