• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendrovės "Minijos nafta" ketinimas Kintuose eksploatuoti naftos gręžinį yra labai abejotinas, ketvirtadienį (07.31) pažymėjo aplinkos ministras Arūnas Kundrotas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, iš karto užkirsti kelią šiems planams pagrindo neužteko, todėl svarstymai ir tyrimai dar vyksta. Tačiau ministras pažymėjo, kad yra daug argumentų, dėl kurių "Minijos naftos" veikla Kintuose yra "labai abejotina".

REKLAMA

A. Kundroto tvirtinimu, tai yra jautri teritorija - aplinkui Kintus yra saugomos teritorijos, visai netoli yra vanduo. Be to, artimiausiu metu saugoma teritorija gali būti paskelbtos visos Kuršių marios.

Pasak ministro, šiuo metu pradėtas poveikio aplinkai įvertinimas. Ministerijos parengta pirmoji ataskaita bus perduota suinteresuotiems gyventojams, tik pasitarus su jais ataskaita bus papildyta ir perduota kitoms institucijoms. Tačiau galutinį sprendimą priims Aplinkos ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

"Galima ar negalima, turės pasakyti Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į visų suinteresuotų institucijų ir vietos gyventojų nuomones", - sakė ministerijos vadovas.

Ketvirtadienį aplinkos ministrą bei Kintų gyventojų atstovus priėmė Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

Po susitikimo su valdžios atstovais Kintų gyventojų bendruomenės pirmininkė Dalia Barkauskienė tvirtino, kad kintiškiai labai nenorėtų kaimynystėje turėti naftos gręžinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kintų bendruomenė yra kategoriškai prieš, kad naftos verslovės statytų Kintų miestelio teritorijoje", - pabrėžė kintiškių atstovė.

Pasak jos, tai sužlugdytų pelningiausią miestelio gyventojų užsiėmimą - kaimo turizmą, be to, nukentėtų unikali vietovės gamta.

REKLAMA

D. Barkauskienė skundėsi, kad ne visi kintiškiai gali susipažinti su "Minijos naftos" užsakyto aplinkos tyrimo išvadomis, nes jos yra tik Klaipėdoje, o daugeliui vietos gyventojų sunku nuvykti į šį miestą. "Minijos naftos" atstovų kintiškiai taip pat nėra sulaukę.

Kintiškių atstovė kategoriškai atmetė mintį, kad naftos gręžinys nepadarys žalos gamtai.

"Kas gali būti garantuotas, kad neįvyks stichinė nelaimė, kad nebus kokio nors sprogimo ar gaisro?", - klausė D. Barkauskienė.

REKLAMA

Susitikime su kintiškiais bei aplinkos ministru A. Paulauskas pasidžiaugė, kad Kintų gyventojai aktyviai reiškia savo nuomonę, ir pažymėjo, jog labai svarbu, kad būtų paisoma ir gamtos apsauga, o ne tik verslo interesai.

Pasak "Minijos naftos" atstovų, neseniai baigti geofiziniai Kintų naftos telkinio darbai parodė, jog aptiktas naftingas sluoksnis, kuriame gali būti apie milijoną tonų pramoniniu būdu tinkamos išgauti naftos. Tačiau kol naftininkai nepasiekė šio naftingo sluoksnio, kol nėra gręžinių, garantuotai kalbėti apie naftos gavybą Kintuose esą beprasmiška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės direktoriaus pavaduotojas Ignas Vaičeliūnas “Eltai” tvirtino, jog "Minijos nafta" Kintuose dar tik atlieka įvairius tyrimus. Apie naftos išgavimą, kaip teigė I. Vaičeliūnas, per anksti kalbėti. "Darbai judėtų greičiau, jeigu ne biurokratinės kliūtys", - teigė direktoriaus pavaduotojas.

REKLAMA

I. Vaičeliūnas taip pat nepagrįstomis laikė abejones dėl "Minijos naftos" užsakomųjų aplinkos tyrimų objektyvumo. "Tyrimus atlieka įstaigos, turinčios visus reikalingus sertifikatus, juose dirba aukšto lygio specialistai", - teigė jis.

REKLAMA

"Mes nepažeidinėjame nė vieno įstatymo. Esame gavę leidimą iš Vyriausybės", - sakė I. Vaičeliūnas.

Visos naujo gręžinio suderinimo ir leidimų gavimo procedūros truks mėnesius, "Minijos naftos" gręžinys Kintuose gali atsirasti šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje.

Sužinoję apie ketinimus pramoniniu būdu išgauti naftą jų gyvenvietėje, protestą pareiškė Kintų gyventojai. Prieštaraudami "Minijos naftos" sumanymui, jie surinko daugiau nei 300 parašų.

Pernai "Minijos nafta" išgavo daugiau nei 70 proc. procentų Lietuvoje išgaunamos naftos. Ši bendrovė yra valdoma Danijos kompanijos "Odin Energi A/S". Jai ir dar dviem Danijos įmonėms priklauso 50 proc. "Minijos naftos" akcijų, antra tiek valdo bendrovė "Geonafta".

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų