Lietuvos atlikėjų Lino Adomaičio ir Simonos Jakubėnaitės laukia lemtingas egzaminas. Šįvakar Turkijoje, Stambule, įvyks „Eurovizijos“ pusfinalis, po kurio paaiškės, ar mūsų šalies atlikėjai turės teisę dalyvauti konkurso finale gegužės 15 dieną. Renginį nuo 22 valandos tiesiogiai transliuos nacionalinė televizija.

Pateks dešimtukas

Koncerte pasirodys 22 šalių atlikėjai, iš kurių bus atrinktas finalo dešimtukas, todėl Lietuvos atstovai turi užimti ne žemesnę nei dešimta vietą. Linas ir Simona konkurso pusfinalyje dainuos dvylikti.

Šeštadienį įvyksiančiame koncerte varžysis 24 šalių atstovai. Dalyvauti finaliniame ture jau užsitikrino teisę praėjusių metų „Eurovizijos“ geriausiųjų dešimtukas bei vadinamųjų privilegijuotų šalių - Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos bei Ispanijos - atstovai. Už tokią privilegiją šis ketvirtukas konkurso rengėjams - Europos transliuotojų sąjungai moka solidų mokestį.

Ar mūsų šalies duetas pateko į finalą, paaiškės po vidurnakčio - koncertas baigsis 24 valandą. Lietuvos žiūrovai už kitų šalių atstovus galės balsuoti telefonu arba trumposiomis žinutėmis. Balsavimo taisyklės bus pristatytos transliacijos metu.

„Eurovizijos“ koncertus iš Stambulo komentuos muzikologas Darius Užkuraitis, finaliniame ture Lietuvos balsavimo rezultatus praneš LTV laidos „Lietuvos dainų dešimtukas“ vedėjas Rolandas Vilkončius.

REKLAMA

Tiki sėkme

Į Turkiją Lietuvos duetas išvyko praėjusią savaitę. Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas - LTV muzikos laidų prodiuseris Jonas Vilimas vakar „Klaipėdai“ sakė, kad pastarosiomis dienomis Simonos ir Lino darbotvarkė buvo labai įtempta. Antradienį dainininkai turėjo dvi generalines repeticijas, dar viena laukia šiandien, prieš kvalifikacinio turo koncertą.

Pasak J.Vilimo, duetas nestokoja žiniasklaidos dėmesio, o kai kurių žurnalistų vertinimu Lino ir Simonos atliekamas kūrinys yra viena stipriausių Lietuvos dainų, palyginti su ankstesnių metų pasirodymais.

„Ačiū Dievui, nuotaikos yra geros. Atlikėjai nusiteikę puikiai. Ir rimtai. Prognozės - pačios įvairiausios. Bet vilčių patekti į finalą, mano galva, yra, o ar nugalėsime - kitas klausimas“, - „Klaipėdai“ sakė J.Vilimas.

Ruošėsi atsakingai

Paskutinėje prieš kelionę į Turkiją surengtoje spaudos konferencijoje Linas ir Simona teigė, jog yra nusiteikę optimistiškai, tiki sėkme ir laukia Lietuvos publikos palaikymo. Patys dainininkai prognozavo ne tik įveikti kvalifikacinį turą, bet ir patekti į finalo stipriausiųjų dešimtuką.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų