Lietuva ir Latvija sugrįžo į Europą, nes laikėsi baltiškosios vienybės, teigia nuo sausio 7 dienos iš Lietuvos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Latvijoje pareigų atšauktas Petras Vaitiekūnas.
"Svarbiausia, ką aš suvokiau ir mėginau pabrėžti savo kalbose bei per susitikimus su valdžios atstovais, yra tai, kad mes esame ne tik kaimynai, mes - baltai", - per interviu laikraščiui "Latvijas Vestnesis" trečiadienį pasakė P. Vaitiekūnas, pridurdamas, kad abiejų Baltijos kaimynių santykiai toliau tvirtės, joms jau priklausant Europos Sąjungai (ES).
Anot diplomato, davusio sutikimą dirbti Lietuvos Prezidento Rolando Pakso patarėju užsienio politikos klausimais, 1999 metų vasario 2 dieną atvykęs į Latviją, jis manė, jog daugiausiai dėmesio reikia skirti užsienio politikai, kultūriniam ir dvišaliam bendradarbiavimui, nes tuo metu Latvija ir Lietuva dar turėjo daug ką nuveikti, kad būtų priimtos į ES ir Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO).
Jis stengęsis akcentuoti pragmatinius sprendimus ir remti tuos, kuriems reikėjo paramos. Pasak P. Vaitiekūno, jam džiugu matyti, kad jo darbas daugelyje sričių davė rezultatų.
Baltijos valstybių raidą, anot Lietuvos diplomato, galima lyginti su "Azijos tigrų" sėkmės istorija. Veikiausiai tik santūrus nacionalinis charakteris sulaiko latvius ir lietuvius nuo viešo didžiavimosi savo valstybių laimėjimais. Vienas iš didžiausių abiejų kaimynių pasiekimų - įstojimas į ES, mano P. Vaitiekūnas. Narystė Europos valstybių bloke užtikrins saugumą ir tolesnę plėtrą, nors pareikalaus ir pastangų.
"Mums visiems reikės stengtis, kad padarytume savo gyvenimą geresnį ir saugesnį. Tuo pat metu ES yra instrumentas, leisiantis pasiekti šiuos tikslus", - sakė P. Vaitiekūnas, pabrėždamas, jog žvelgiant per globalinę prizmę Latvija ir Lietuva, nepriklausydamos ES, būtų valstybės be ateities.
LETA-ELTA