• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne visi Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai yra politiniai benamiai, kaip kalbėdamas apie kai kurių Lietuvos europarlamentarų problemas pasakė vienas Lietuvos politikas. Kai kurie, kaip ir buvo galima tikėtis, sėkmingai pradėjo darbą savo politinėje grupėje, kurių Europos Parlamente iš viso yra septynios.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo pirmadienio Vengrijos sostinėje Budapešte dirba naujai išrinkti Europos Parlamento nariai, priklausantys Europos liaudies partijos grupei, vienijančiai konservatorius, krikščionis demokratus ir jiems giminingas partijas. Ši politinė grupė buvo ir po praėjusį mėnesį visose Europos Sąjungos šalyse narėse įvykusių rinkimų liko pati didžiausia ir įtakingiausia politine grupe / frakcija Europos Parlamente. Ją sudaro 267 Europos Parlamento nariai (37 proc.), tarp kurių – ir du Lietuvos atstovai: šių eilučių autorė ir Vytautas Landsbergis. Kaip žinia, iš viso šios kadencijos - 2004-2009 m. - Europos Parlamente dirbs 732 parlamentarai iš 25 valstybių. Posėdžiuose Budapešte dalyvauja ir Europos Komisijos nariai Mario Monti, Sandra Kalniete, Viviane Reding, Loyola de Palacio, Franz Fischler, Jacques Barrot, Jan Figel ir kiti.

REKLAMA

Posėdžiuose šiomis dienomis buvo aptarti šios politinės grupės prioritetai: ekonominės reformos aspektai (žiniomis grindžiamos ekonomikos ir konkurencingumo klausimai, Lisabonos strategijos įgyvendinimo problemos, tvarios plėtros, piliečių saugumo klausimai ir kt). Daug dėmesio skiriama ir politinei strategijai 2004-2009 metams aptarti.

REKLAMA
REKLAMA

Nemažiau svarbu pažymėti ir tai, kad Europos liaudies partijos politinė grupė pasiekė, kad naujuoju Europos Komisijos pirmininku turėtų tapti dabartinis Portugalijos premjeras, kuris taip pat yra šios „politinės šeimos” narys. Europos Komisijos pirmininką Europos Parlamentas turėtų paskirti liepos 22 d., pirmojo naujai išrinkto Europos Parlamento plenarinio posėdžio metu. Jei p. Borosso nebūtų išrinktas, tai būtų didelis mūsų politinės grupės pralaimėjimas. Kad taip neįvyktų, vyksta derybos su antra didžiausia Europos Parlamento politine grupe – Socialistų frakcija, kurios lyderis (jei dešiniųjų atstovas taps Europos Komisijos prezidentu) turėtų 2,5 metų tapti Europos Parlamento pirmininku, tačiau po minėtų dvejų su puse metų jis turėtų užleisti Europos Parlamento pirmininko vietą Europos liaudies partijos grupės lyderiui p. Hans – Gert Poettering’ui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai yra oficialioji šio susirinkimo pusė. Kuluaruose vyksta nemažiau intensyvus darbas: aptariamos šios politinės grupės pirmininkų, vicepirmininkų kandidatūros, grupės atstovų tapti Europos Parlamento viceprezidentais, nuolatinių komitetų pirmininkais kandidatūros, dalyvavimo komitetuose galimybės. Didžiausias galimybes, žinoma, turi didžiausios delegacijos: Vokietijos (49 nariai), Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Italijos.

REKLAMA

Vakar (08.07) įvyko ir Baltijos – Šiaurės šalių delegacijų posėdis, kuriame teko dalyvauti. Ši jungtinė grupė, kurią sudaro Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Danijos, Švedijos, Suomijos europarlamentarai, turi 35 atstovus ir po Vokietijos galėtų būti antra didžiausia ir įtakinga jungtine delegacija Europos liaudies partijos grupėje, jei tik sugebėtų koordinuoti savo veiksmus, rasti visiems grupės nariams priimtinus sprendimus. Šiandienos posėdyje buvo apsispręsta, kuriuos kandidatus remti rinkimuose į Europos Parlamento viceprezidentų pozicijas, kurie bus šių šalių remiami kandidatai rinkimuose į Europos liaudies partijos grupės vicepirmininkus. Kad būtų aišku, pažymėsiu, kad dėl grupės pirmininko kandidatūros abejonių ir nesutarimų negirdėti: juo turėtų tapti Vokietijos atstovas Hans – Gert Pettering’as, šiai politinei grupei vadovavęs ir ankstesnės kadencijos Europos Parlamente metu.

“Omni Laiko” redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su politikų pareikštomis mintimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų