Albertas ONIŪNAS
Tauragėje, Stoties gatvės, dviejų aukštų mediniame name, rastas Gintauto Bakšio (41 m.) lavonas. Kūną aptiko pro šalį ėjęs Tauragės kriminalinės policijos komisaras inspektorius Virginijus Meškėnas. Tą pačią dieną buvo sulaikyti trys įtariamieji, prisidėję prie G. Bakšio mirties: Gitana Lapinskienė (30 m.), anksčiau tris kartus už vagystes, chuliganizmą ir nusikaltimo slėpimą teistas Artūras Proborovičius (24 m.) bei dukart teisiamųjų suole jau sėdėjęs Vidas Užkuraitis (35 m.). Ieškomas ketvirtas įtariamasis - vairuotojas, iškasęs duobę kūnui slėpti ir ketinęs vežti jį prie tos duobės savo automobiliu.
Kudirkos sargybiniai
Komisaras V. Meškėnas ėjo Stoties gatve beveik atsitiktinai. Ties V. Kudirkos skvereliu, kur stovi paminklas, o šalimais yra rajono apylinkės teismas, V. Meškėnas pajuto sklindant pažįstamą kvapą - lyg netoliese būtų gendantis lavonas. Tas kvapas sklido iš vieno medinio namo pro atvirą langelį. Pasiklausinėjęs kaimynų, pareigūnas sužinojo, kad jau daugiau kaip penkias paras nematyti vieno buto gyventojo G. Bakšio. V. Meškėnas įlipo į nurodytą butą per langą ir viename kambaryje ant grindų rado storu užklotu apdengtą buto šeimininko kūną. Buvo matyti smurto žymės. Vėliau teismo medicinos ekspertas nustatė, kad G. Bakšys mirė nukraujavęs, jam sulaužyta nosis, yra ir daugiau smūgių žymių. Apklausus visus kaimynus paaiškėjo, kad prieš G. Bakšio dingimą pas jį lankėsi du vyrai ir viena moteris, kompanija kartu lėbavo. Po to vieną naktį iš G. Bakšio buto buvo girdėti smarkus triukšmas, lyg kas muštųsi. Kai triukšmas nutilo, dvi žmogystos išėjo laukan, o po kurio laiko sugrįžo. Vėliau jau niekas į butą nebevaikščiojo. Pastaruoju metu su G. Bakšiu santykius palaikiusi G. Lapinskienė kaimynams nesakė, kas atsitiko, - elgėsi ramiai. Sulaikyti tris įtariamuosius pavyko labai greitai - sėdėjo skverelyje prie V. Kudirkos paminklo. Jie dažnai ten būdavo, todėl buvo vadinami Kudirkos sargybiniais. Kriminalistams bereikėjo atvažiuoti į skverą ir pasiimti trijulę.
Vairuotojas iškasė duobę
Apklausiant įvykio dalyvius paaiškėjo, kad konfliktas kilo begeriant. G. Bakšys pavadino V. Užkuraitį "gaidžiu", o už tai A. Proborovičius jam sulaužė nosį. Vėliau G. Bakšys buvo mušamas ir viename, ir kitame kambaryje, tačiau kas kiek smūgių sudavė ir kurie buvo lemtingi - kol kas neaišku. Manoma, kad vieną kartą nedideliu kočėlu G. Bakšiui per galvą sudavė G. Lapinskienė.
Supratusi, kad G. Bakšys nebegyvas, trijulė ėmė kurti planus, kaip atsikratyti lavonu. Keliauti per miestą pro šalia esantį teismą su lavonu ant pečių nėra labai patogu. Todėl rastas vienas pažįstamas su automobiliu, kuris ne tik pažadėjo išvežti kūną, bet ir miesto pakraštyje parinkęs vietą iškasė duobę. Bet atsitiko taip, kad G. Lapinskienė per girtą galvą pametė buto raktą. O vairuotojas kategoriškai nesutiko dalyvauti laužiant buto duris. Taip lavono išvežimas užsitęsė penketą parų. Skverelyje belaukdama vairuotojo, trijulė ir pakliuvo kriminalistams į rankas.
Vietoje kočėlo - bomba
Vėliau buvo ieškoma kočėlo, kuriuo suduotas smūgis G. Bakšiui. Pareigūnai išvaikščiojo visas vietas, kur girta trijulė šlitinėjo ir galėjo ką nors reikšmingo bylai numesti. Viena tokių vietelių - namas netoli Tauragės prokuratūros, kur gyvena žinomas miesto naminukės gamintojas. Čia vietoje ieškoto kočėlo aptiktas ne tik naminės aparatas, bet ir daiktas, panašus į aviacinę bombelę. Sprogmenį išsivežė išminuotojai.
G. Bakšys prieš daug metų važiuodamas dviračiu buvo pakliuvęs po traukiniu ir netekęs rankos. Tačiau ir berankis jis buvo puikus dažytojas, tačiau puiki buvo ir jo gerklė. Su žmona išsiskyręs. G. Lapinskienė kažkodėl dabar neigia buvusi G. Bakšio sugyventine. Moteriškė teigia, kad su visais vyrais ją siejo tik butelis, o ne lova. G. Lapinskienei atimtos motinystės teisės trims vaikams, juos augina valstybė. Beje, G. Bakšys buvo įtariamas dviračio vagyste bei dujų baliono iš buvusios uošvės pasisavinimu. A. Proborovičius ir V. Užkuraitis žinomi kaip smulkūs vagys. Paskutinius du mėnesius jie gėrė diena iš dienos, darbo neturėjo, todėl dabar aiškinamasi, ką ir kur jie pavogę. Kaip sako pareigūnai, šio įvykio esmė tik ta, kad dabar Tauragėje keturiais "bomžais" mažiau: vienas iškeliavo į kapus, o trys - už grotų.