• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kare kaip kare, arba policininkai medžiuose

Analizuojant eismo nelaimių priežastis mūsų keliuose nustatyta, kad beveik keturi vairuotojai iš dešimties nuolat viršija leistiną greitį. Saugaus eismo gerinimo galimybes nagrinėjusi ekspertų grupė kaip vieną iš vairuotojų sudrausminimo priemonių siūlo Saugaus eismo komisijai inicijuoti Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimą numatant, kad policijos patruliai, atlikdami saugaus eismo priežiūros funkcijas, galėtų kontroliuoti transporto priemonių vairuotojus ir ne iš specialiai pažymėtų policijos automobilių. Ar manote, kad tai padės pagerinti situaciją mūsų keliuose?

REKLAMA
REKLAMA

Aušrinė Marija Pavilionienė, Seimo narė

- Visuomet pasisakau už saugų eismą, todėl šiuo atveju tikslas pateisina priemones. Viršytas greitis dažnai kainuoja žmonių ar net vaikų gyvybes, todėl kiekvienas Eismo taisyklių pažeidėjas turi būti sudrausmintas. Tačiau svarbu, kad tokia kontrole nebūtų naudojamasi savanaudiškais tikslais ir žmonės nepasijustų apgaudinėjami. Man pačiai teko būti sustabdytai už leistino greičio viršijimą, tačiau gražiai pasišnekėjus su policijos pareigūnais baudų pavyko išvengti. Nemanau, kad patruliai specialiai būtų atlaidesni ar priekabesni moterims, tačiau tai priklauso nuo jų pačių vidinės kultūros. Šiaip policininkams nereikėtų slėptis, tačiau jei sudrausminti eismo taisyklių pažeidėjams nebelieka jokių kitokių priemonių, reikėtų dar kartą išmėginti ir šią.

REKLAMA

Vitalijus Pacevičius, Kauno miesto Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos vyresnysis komisaras:

- Pritariu visiems pasiūlymams, leisiantiems sumažinti eismo įvykių skaičių, kurie išgelbės žmonių gyvybes ar neleis jų žaloti keliuose. Koks bus priimtas galutinis nutarimas, tokį ir vykdysim. Jei aš važiuoju nepažeisdamas eismo taisyklių, tai nematau jokio skirtumo, ar eismą kontroliuojantis patrulis tai daro viešai, ar slaptai. Jis gali sėdėti net medyje, jei nuo to kelyje visiems bus saugiau.

REKLAMA
REKLAMA

Vigilijus Sadauskas, Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo departamento direktorius:

- Svarbu nuspręsti: ar mes norime bausti, ar norime kontroliuoti ir užtikrinti saugų eismą. Policijos ženklais nepažymėti automobiliai skirti tik pažeidimams užfiksuoti ir baudoms surinkti. Tai efektyvi priemonė, tačiau prevencijai ir kontrolei įtakos neturi. Vokietijoje ar kokioje nors kitoje Europos šalyje nerasite net ir policijos ženklais pažymėto automobilio, kuris užsiimtų tik pažeidėjų gaudymu. Ten svarbiausia eismo saugumo prevencija. Policininkas neatsako už tai, kad privalo nubausti tiek ar tiek pažeidėjų, bet atsako už savo ruožo saugumą, kad jame neįvyktų eismo įvykių. Jei ir pas mus policijos tendencijos bus nukreiptos ta linkme, tai ateityje tikrai pasieksime tokių pat rezultatų, kaip skandinavai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vladimiras Šarovas, vairuotojas:

- Keliuose vyksta karas ir kasdien žūsta ne mažiau žmonių nei karščiausiuose pasaulio taškuose. O kare turi galioti karo lauko įstatymai, todėl visiškai pritariu slaptam policijos patruliavimui. Pareigūnai specialiais ženklais nepažymėtuose automobiliuose turėtų būti tarsi žvalgai priešo užnugaryje arba artilerijos ugnį koreguojantis sekliai. Pasinaudodami jų perduotomis žiniomis eismo taisyklių pažeidėjus turėtų stabdyti ir bausti netoliese visa policijos atributika pažymėtuose automobiliuose budintys "žvalgų" kolegos. Dabar kas rytą išvažiuodamas į darbą nežinau, ar vakare vėl sugrįšiu namo sveikas. Ne veltui sakoma, jog "kare kaip kare", todėl greičio mėgėjams neturėtų būti daroma jokių nuolaidų, juo labiau mažinamos baudos. Jei būtų įtvirtinta nuostata, kad pirmą kartą sulaikytam prie vairo neblaiviam vairuotojui vietoj nuobaudos būtų skiriamas specialių paskaitų išklausymas, tai reikštų tą patį, kaip moterį pripažinti esant "šiek tiek nėščia". Žinodami, kad kelyje yra "slapukų", bent dalis vairuotojų prie vairo elgsis atsakingiau.

REKLAMA

Algirdas Adukauskas, pensininkas:

- Jei policininkai eismą kontroliuos "civiliniais" automobiliais, tai tuo būtinai pasinaudos visokiausi plėšikai. Policininkų uniformą šiais laikais įsigyti nesunku, tad kaip pagyvenusiam žmogui žinoti, ar jį stabdo tikras policininkas, ar tik jį apiplėšti norintis nenaudėlis. Vėl prasidės dar ne taip seniai garsiai skambėjusios istorijos apie vairuotojų nestojimą ne dėl baimės būti nubaustam, o dėl baimės netekti savo automobilio. Policininkai turi teisę panaudoti ginklą, todėl ir vėl neišvengsime atsitiktinių, niekuo dėtų aukų. Greičio mėgėjus reikėtų drausminti kažkokiomis kitomis priemonėmis, o prevencija užsiimti ne nuolaidžiaujant pažeidėjams, o tarsi daugybos lentelę kalant į galvą eismo taisykles jau nuo pirmos klasės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų