• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaltina ne save, o prietaisus

Aurelija ŽUTAUTIENĖ

Trečiadienį Kauno miesto apylinkės teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, iškeltą buvusiam Kauno medicinos universiteto klinikų anesteziologui Arlandui Juodeškai.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas gydytojui skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau jos vykdymą atidėjo trejiems metams. A. Juodeška taip pat privalės sumokėti klinikoms 8 425 litus ir atlikti 400 valandų viešųjų darbų. Be to, jam atimta teisė penkerius metus verstis gydytojo praktika.

REKLAMA

A. Juodeška 2000 metų birželio 12 dieną per Kauno medicinos universiteto klinikose vykusią operaciją neužtikrino saugios paciento - keturmečio Girmanto Anušausko - būklės. Iš Alytaus atvežtas vaikas buvo operuojamas dėl sudėtingo žastikaulio lūžimo ir jo sukeltų neurologinių komplikacijų.

REKLAMA
REKLAMA

A. Juodeška per operaciją išėjo iš operacinės į kitą skyrių, pacientas buvo paliktas be kvalifikuotos gydytojo anesteziologo priežiūros. Dėl deguonies trūkumo buvo pažeistos berniuko smegenys. G. Anušauskas mirė taip ir neatsigavęs po savaitę trukusios komos.

Prokurorės tvirtinimu, bylos nagrinėjimo metu įrodyta, kad A. Juodeška aplaidžiai atliko savo pareigas ir padarė žalą paciento sveikatai. Valstybės kaltintoja akcentavo, kad tą lemtingą dieną anesteziologas buvo nepasiruošęs operacijai, nepasirūpino, jog narkozės aparatas veiktų automatiniu kvėpavimo režimu, o paciento būklę sekančiuose prietaisuose būtų įjungti garsiniai signalai, įspėjantys apie sutrikusias gyvybines funkcijas. Be to, A. Juodeška, neįvertinęs situacijos, operacijos metu išėjo iš operacinės ir neužtikrino saugios berniuko būklės. Prokurorės įsitikinimu, skaudžių pasekmių būtų buvę išvengta, jeigu daugiau kaip 10 metų patirties turintis gydytojas būtų laikęsis pareigybinių instrukcijų ir stebėjęs, ar operuojamo G. Anušausko plaučiai tinkamai ventiliuojami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokurorė atmetė kaltinamojo iškeltą versiją, neva garsiniai prietaisų signalai buvo pritildyti dėl to, kad gyvybines funkcijas fiksuojantys monitoriai reaguoja į veikiantį rentgeno aparatą. Tokia galimybė nebuvo patvirtinta ir teismo proceso dalyvių peržiūrėtuose vaizdo įrašuose, darytuose per parengtinį tardymą. Atliktas tardymo eksperimentas liudija, jog veikiantis rentgeno aparatas neturi įtakos kitiems operacinėje esantiems prietaisams.

REKLAMA

Prokurorė siūlė, kad A. Juodeška būtų pripažintas kaltu ir būtų skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė atliekant kolonijoje-gyvenvietėje bei atimta teisė eiti pareigas 5 metus.

Tuo tarpu kaltinamojo gynėjo nuomone, teisme nebuvo įrodyta, jog būtent dėl A. Juodeškos veiksmų mirė mažametis pacientas. O savo pareigų anesteziologas neatliko dėl objektyvių aplinkybių, t. y. ligos, nes operacijos metu buvo priverstas palikti operacinę ir pasinaudoti tualetu, kur šiek tiek užtruko. Advokato įsitikinimu, A. Juodeška nepadarė nusikaltimo ir turi būti išteisintas.

Su keliamais kaltinimais nenorėjo sutikti ir A. Juodeška. Teisme tardamas paskutinįjį žodį jis gailėjosi dėl įvykusios nelaimės, tačiau akcentavo, kad pacientus operacinėse tekdavo palikti ne kartą. Ir tąkart išeidamas jis nepastebėjęs jokių G. Anušausko sveikatai pavojingų pokyčių. A. Juodeška labiausiai buvo linkęs abejoti, ar visa operacinėje buvusi aparatūra veikė be sutrikimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų