Kofeinas - tai stimuliatorius, veikiantis širdį ir centrinę nervų sistemą, taip pat neilgam pakeliantis kraujospūdį. Kofeino poveikis kraujospūdžiui ypač pastebimas, jei kavos vartojama didelėmis dozėmis arba ją geria labai jautrūs žmonės. Nėščiosioms ir tiems, kurių kraujo spaudimas nuolat padidėjęs, apskritai nerekomenduojama vartoti gėrimų, kuriuose yra kofeino.
Kava
Didžiojoje Britanijoje 80 procentų suaugusiųjų kavą vartoja kasdien. Tai ne vienintelis kofeino turintis gėrimas, bet kavoje kofeino daugiausia.
Kava didina ischeminės širdies ligos riziką, kad padidės ne tik kraujospūdis, bet ir cholesterino kiekis kraujyje.
Tačiau yra ir teigiamų kavos savybių. Mokslininkų tyrimai parodė, kad kava mažina tulžies inkstų akmenligės ir žarnyno vėžio išsivystymą.
Kiek galima kavos suvartoti, priklauso nuo kavos rūšies ir žmogaus jautrumo.
Kofeinas turi silpnų šlapimą varančių savybių, todėl išgėrus puodelį kavos rekomenduojama išgerti stiklinę vandens.
Arbata
Didžiojoje Britanijoje per dieną išgeriama maždaug 196 000 000 puodelių arbatos. Vidutiniškai anglas per visą gyvenimą išgeria apie 80 000 puodelių arbatos.
Arbata padeda atstatyti organizmui skysčius ir mažina ischeminės širdies ligos riziką. Arbatoje yra flavonoidų. O tai reiškia, kad arbata sulėtina chemines reakcijas, dėl kurių išsivysto ischeminė širdies liga. Tačiau nereikia pamiršti, kad vis dėlto vanduo yra geriausia priemonė rehidratuoti (atstatyti) organizmo skysčius.
Žalioji arbata
Žalioji arbata naudinga sveikatai. Ji mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Bet nuomonės apie žaliosios arbatos efektyvumą skiriasi. Vienų tyrinėtojų nuomone, žalioji arbata sveikatos visiškai neveikia. O kiti sako, kad žmonių, vartojančių žaliąją arbatą, kraujyje labai mažas cholesterolio kiekis.
O šiaip tai nėra jokių oficialių mokslinių patvirtinimų apie žaliosios arbatos naudingumą.