Biometrija nutaikyta tik į vienintelio tipo žmones - riaušių kurstytojus, teisių pažeidėjus ir kriminalinius nusikaltėlius. Ją pritaikius jie nepraslys nepastebėti.
Paieška stadione
2001- ųjų sausis. Florida. Reimondo-Džeimso stadionas Tampos mieste lūžta nuo 75 000 sirgalių, susirinkusių stebėti Amerikos futbolo čempionatą. Jie net neįtaria, kad dalyvauja didžiulėje policijos premjeroje identifikuojant veidus pačiu pažangiausiu metodu - Faceito sistema. Grupė Amerikos policininkų susirinkę į nedidelę salę stadiono užkulisiuose. Dešimtyje ekranų slenka žiūrovų veidai, filmuojami stadione paslėptomis kameromis. Žmonės juokiasi, kalba, valgo, geria, šūkauja net nesusimąstydami, kad yra sekami. Kartkartėm vienas iš detektyvų nusitaiko į kurį nors veidą, valdymo pultu pritraukia jį artyn ir sustabdo vaizdą. Po to pakanka paspausti kompiuterio klavišą ir užregistruoti įtartiną veidą. Iš kompiuterio pasigirdęs "bip" patvirtina, kad viskas atlikta. Po to kompiuteris rekordiniu greičiu palygina šį veidą su visomis savo atmintyje turimomis kriminalinių nusikaltėlių nuotraukomis, įskaitant pabėgusius vaikus, recidyvistus, be žinios dingusius asmenis ir t. t. Kai kompiuteris atpažįsta vieną iš šių veidų, tučtuojau įsijungia aliarmo signalas.
Tą dieną Tampos miesto stadione kompiuteris "atpažino"daug kartų teistą smurtininką. Vyras, nespėjęs nieko suvokti, buvo tyliai areštuotas ir išvestas. Po to beliko palyginti jo veidą su tuo, kuris užregistruotas kompiuteryje. Ši sistema "pergudrauja" makiažą - barzda ir akiniai pasislėpti nepadės. Tą dieną policininkai susekė dvidešimt dėl įvairių priežasčių ieškomų asmenų ir juos areštavo. Tai buvo didelė sėkmė. Faceito sistema išrado gydytojas neurologas Džonas Atikas prieš ketverius metus. Tampos miesto meras pirmasis visame mieste įrengė kameras, sujungtas su Faceitu. Greitai ir kiti municipalitetai susidomėjo šia labai tobula technika. Europoje pionierius buvo Londono priemiestis Njuhemas. Neseniai pasirodė pirmieji rezultatai. Jie nuostabūs.
Faceito sistema - daug žadanti ateitis
Ši sistema - tai daug žadančio mokslo - biometrijos pritaikymas. Po šiuo pavadinimu slypi įvairūs metodai, leidžiantys identifikuoti individą remiantis jo fizinėmis charakteristikomis. Biometrija netrukus galės pakeisti raktus, slaptus kodus ir kitus slaptažodžius, kurie paplitę mūsų kasdieniniame gyvenime. Užuot naudojus magnetinę kortelę, pakaks parodyti distributoriui savo veidą ir jus tučtuojau identifikuos. Tačiau labiausiai šia sistema domisi policija ir kiti teisėsaugos organai. Biometrija padės surasti ne tik pavojingus kriminalinius nusikaltėlius, bet ir teroristus. Išeina, kad kiekvienas mūsų judesys bus stebimas moderniųjų laikų technikos. Truputį nemalonu jaustis sekamam net tada, kai nesi niekuo nusikaltęs, tačiau teks su tuo susitaikyti. Susitaikyti ir šypsotis. Juk jus filmuoja...
Anglijos miestas griežtai kontroliuojamas
Londono priemiestyje Njuheme prieš truputį daugiau nei dvejus metus buvo įtaisyta 300 kamerų, sujungtų su Faceito sistema. Nusikalstamumas per šį laikotarpį sumažėjo 34 procentais! Britanijos vidaus reikalų ministras Deividas Blinketas asmeniškai pritarė šiai nuostabiai priežiūros sistemai. Dabar galima palikti laisvėje jaunus nusikaltėlius recidyvistus įsitikinus, kad jie laikosi jiems skirto privalomo statuto. Mechanizmą sudaro dvi technikos. Viena, nusikaltėliai su savimi turi specialius siųstuvus, kurių dėka bet kada galima sužinoti, kur jie yra. Antra, visame miesto centre įtaisytos ir su Faceito sistema sujungtos vaizdo kameros leidžia surasti nusikaltėlius, kai tik jie nufilmuojami.Teigiami rezultatai buvo tokie akivaizdūs, kad sužavėjo ir kitus miestus. 2001-ųjų pabaigoje 41 Didžiosios Britanijos vietovė turėtų būti apsirūpinusi Faceito sistema. 2004-aisiais visoje šalyje bus įtaisyta 2 milijonai kamerų.