• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Juridinė konsultacija

Mūsų skaitytoja iš Telšių Lijana Ivoškienė domisi kelių policijos patrulių įgaliojimais. Moteris klausia: 1. Ar sustabdžius kelių policijos patruliui būtina išlipti iš automobilio ir sėsti į tarnybinę policijos mašiną? 2. Kiek laiko gali trukti protokolo surašymas? 3. Ar gali šalia vairuotojo sėdintis keleivis išlipti iš automobilio, jei protokolo surašymas užtrunka ilgiau kaip valandą?

REKLAMA
REKLAMA

Į šiuos klausimus atsako Viešosios policijos biuro Eismo priežiūros tarnybos komisaras Juozas Truska:

REKLAMA

Į pirmąjį klausimą kategoriško atsakymo nėra. Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių: pažeidimo rūšies, meteorologinių sąlygų, vaizdo įrašų peržiūrėjimo būtinumo ir panašiai. Vairuotojas gali atsisakyti sėsti į tarnybinį policijos automobilį, nors, logiškai mąstant, tai prilyginama tarnybinėms patalpoms. Iškilus konfliktui tarp vairuotojo pažeidėjo ir policijos pareigūno (t.y. nesant galimybės vietoje surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolą), pažeidėją tektų pristatyti į policijos įstaigą.

REKLAMA
REKLAMA

Padarius administracinį teisės pažeidimą įgaliotasis pareigūnas surašo protokolą, išskyrus Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytus atvejus, kai asmuo neginčija padaryto Kelių eismo taisyklių pažeidimo ir jam skiriama ne didesnė kaip 200 litų bauda. Paprastai policijos pareigūnai, surašydami administracinio teisės pažeidimo protokolą, pažeidėjo specialiai neužlaiko ir nevilkina pažeidimo įforminimo. Esant tam tikroms sąlygoms (pažeidėjas neturi jo asmenį paliudijančių dokumentų, nėra liudytojų, galinčių pateikti duomenis apie jį, jei reikia nustatyti vairuotojo girtumą ir kt.) įstatymas leidžia pažeidėją pristatyti į policijos įstaigą ir laikyti ne ilgiau kaip 3 valandas. Reikia pažymėti, kad pažeidėjas turi būti pristatytas į minėtą įstaigą kaip galima greičiau.

Kelių eismo taisyklės reglamentuoja, kad vairuotojui ir keleiviams išlipti iš transporto priemonės leidžiama tik tikrinančiajam pareigūnui paprašius ar leidus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų