Viduriavimas - viena labiausiai paplitusių suaugusiųjų ir vaikų ligų. Kiekvienas iš mūsų tikriausiai ne kartą esame turėję šių nemalonumų sutrikus virškinimui ar apsinuodijimus.
Vaikai ir suaugusieji šia liga serga skirtingai. Viduriuodami vaikai labai greitai netenka skysčių, o tai labai pavojinga.
Daugeliu atvejų (apie 80 procentų) viduriavimo priežastis - virusinė infekcija. Be to, ligos sukėlėjų jautriam vaikui gali patekti į burną ir kitais keliais: nuo nešvarių rankų, indų, žindukų, žaislų, netinkamai apdorojus maistą, per vandenį ir t. t. Infekcija gali patekti per sergantį žmogų, gyvūną. Dažnai virusinę infekciją ar ligos sukėlėją perneša musės.
Ką daryti, jei vaikas suviduriavo? Pagrindinis dalykas - sekti, kad iš vaiko organizmo nepasišalintų skysčiai ir druskos. Jei vemia ir viduriuoja, vaikui paprastai skiriama druskų tirpalų. Namų sąlygomis tik pasirodžius pirmiesiems ligos požymiams, vaiką būtina girdyti - po vieną arbatinį arba valgomą šaukštą kas 5-10 minučių. Galima duoti tokį tirpalą: vienam litrui virinto vandens po 1 arbatinį šaukštelį cukraus ir druskos. Patartina girdyti nesaldžia arbata su citrina, ryžių, erškėtrožių nuoviru.
Jei vaikas viduriuoja ir kitą dieną - nedelskite! Būtina išsikviesti gydytoją!