Nuo vasario 1 dienos sugriežtinus tranzito į Kaliningradą tvarką, Lietuvos pasieniečiams teko iš tranzitinių traukinių išsodinti daugiau kaip dešimt su netvarkingais dokumentais keliavusių asmenų.

Pirmasis per Lietuvą tranzitu važiuojančio traukinio Maskva-Kaliningradas patikrinimas pagal sugriežtintą tvarką vyko šeštadienį apie 3 valandą nakties Kenos geležinkelio stotyje.

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Informacijos analizės grupės vyresnysis specialistas Rokas Pukinskas, šiuo traukiniu važiavo 394 žmonės. Po Kenos užkardos pasieniečių atlikto dokumentų patikrinimo kelionės nebuvo leista tęsti devyniems traukinio keleiviams.

Pasak R.Pukinsko, iš šių devynių asmenų penki keliavo su kariniais bilietais, kurie nuo vasario 1 dienos yra nepripažįstami kaip kelionės dokumentai, vienas žmogus turėjo jau neegzistuojančios Sovietų sąjungos pasą, kuriame nebuvo antspaudo, kad jis yra Rusijos pilietis. Dar trys žmonės - Kazachstano, Azerbaidžano ir Rusijos piliečiai - neturėjo tranzitinės Lietuvos vizos.

Kitas traukinys Maskva-Kaliningradas Kenos stotyje buvo tikrinamas maždaug devintą valandą. Šiuo traukiniu važiavo daugiau kaip 400 keleivių, iš jų išlaipinti buvo trys - du Rusijos ir vienas Baltarusijos pilietis. Pastarasis neturėjo Lietuvos vizos, Rusijos piliečiai vyko su netvarkingais dokumentais.

REKLAMA

R.Pukinsko teigimu, iš pirmojo traukinio išlaipinti keleiviai jau grąžinti į Baltarusiją traukiniu Kaliningradas-Maskva, antrojo traukinio keleiviai taip pat grįš į Baltarusiją šeštadienį vakare.

Pasak VSAT pareigūno, pasieniečiams užtenka laiko patikrinti visų keliaujančiųjų dokumentus ir traukiniai iš Kenos išvyksta pagal grafiką. Dokumentų patikrinimui numatyta 40 minučių, keleivius tikrina daugiau kaip dešimt pareigūnų.

R.Pukinskas pažymėjo, kad išlaipinti keleiviai didelio nepasitenkino nerodė ir teigė nežinoję apie nuo vasario 1 dienos įvedamą tvarką.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų