Lenkijos prokurorai pirmadienį (10.20) pareiškė kaltinimus buvusiam vidaus reikalų ministro pavaduotojui, kuris tapo įtariamuoju teisėsaugos institucijoms aiškinantis, ar tikrai valdančiosios partijos politikai informavo nusikaltėlius apie vieną rengiamą policijos reidą.
Tai dar vienas skandalas, į kurį įsivėlė vyriausybės pareigūnai ir kuris Lenkijai rengiantis kitais metais įstoti į Europos Sąjungą (ES) sudavė skaudų smūgį kairiųjų premjero Leszeko Millerio (Lešeko Milerio) ministrų kabinetui.
"Ponas (Zbigniewas) Sobotka (Zbignevas Sobotka) apkaltintas išdavęs valstybės paslaptis... ir sukėlęs pavojų policijos pareigūnų gyvybei ir sveikatai", - Kelcų miesto vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Januszo Borso (Janušo Borso) žodžius citavo naujienų agentūra PAP.
Žiniasklaida pranešė, kad Z. Sobotka informavo kitą L. Millerio Kairiųjų demokratų sąjungos (SLD) narį apie planuojamą policijos reidą prieš vieną nusikaltėlių grupuotę ir kad ši informacija galiausiai pasiekė su šia grupuote susijusius pareigūnus.
Z. Sobotka, kuris iš savo posto atsistatydino, neigia daręs ką nors neteisėta.
Politikai pažymi, kad pastarojo meto skandalai buvo viena priežasčių, dėl kurių vyriausybės populiarumas rekordiškai sumažėjo, o L. Milleriui pasidarė sunku įgyvendinti skausmingas ekonomines reformas, būtinas Lenkijos biudžetui prieš stojimą į ES pertvarkyti.
SLD gali pakenkti ir tai, kad Aukščiausiasis Teismas pirmadienį nurodė iš naujo teisti aukštą partijos pareigūną, įtariamą iki 1989 metų, kai žlugo komunizmas, buvus slaptosios policijos agentu.
Jerzy Jaskiernią (Ježį Jaskernią), SLD frakcijos parlamente vadovą, žemesnės instancijos teismas išteisino dėl kaltinimų šnipinėjus liūdnai pagarsėjusiai SB.
Pagal šalies įstatymus, aukšti vyriausybės pareigūnai ir parlamentarai turi deklaruoti, ar bendradarbiavo su komunistinio režimo slaptąja tarnyba. Jei specialūs teismai nustato, kad jie melavo, jiems 10-čiai metų uždraudžiama dirbti aukštuose valstybės postuose.
"Reuters"-BNS