• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėdama ateinančiais metais subalansuoti finansinius srautus Finansų ministerija Vyriausybei ir Seimui siūlys skolintis iš Rezervinio (stabilizavimo) fondo.

REKLAMA
REKLAMA

"Skolintis Vyriausybei ir Seimui Finansų ministerija greičiausiai siūlys pamėginti iš Stabilizavimo fondo - grąžintinai, kad niekam nereikėtų mokėti palūkanų. Ir per keletą metų atstatyti šio fondo lėšas", - “Eltai” sakė finansų ministrė Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA

Kitąmet į Europos Sąjungos biudžetą Lietuva turės įmokėti apie 430 mln. litų, 2005 metais - apie 660 mln. litų. Struktūrinės pagalbos bendram finansavimui užtikrinti kasmet reikės skirti vidutiniškai apie 460 mln. litų, taip pat teks avansu sumokėti dalį Europos Sąjungos Lietuvai skirtos finansinės paramos.

REKLAMA
REKLAMA

"Trumpalaikėje perspektyvoje, arba pereinamuoju laikotarpiu, kaip mes vadiname 2004-2005 metus, o ypač 2004 metais, šiokia tokia biudžetinė įtampa bus. Dabar mes skaičiuojamės srautus. Dalį, be abejo, mes turėsime sumokėti avansu - ypač tiesiogines išmokas žemdirbiams ir nario mokestį - kas mėnesį vieną dvyliktąją. Tačiau antroje metų pusėje pradėsime gauti kofinansavimą ir avansus bei spalio-lapkričio mėnesiais - lėšas žemės ūkiui", - teigia Finansų ministerijos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rezerviniame (stabilizavimo) fonde pirmojo ketvirčio pabaigoje buvo sukaupta 1,246 mlrd. litų - per tris mėnesius fondas pasipildė 7,02 mln. litų. Daugiau kaip 7 mln. litų gauti investavus fondo lėšas. Teisės aktai numato, kad Rezervinio (stabilizavimo) fondo lėšos gali būti naudojamos pensijų sistemos reformai finansuoti, Lietuvos valstybės rezervo piniginėms lėšoms, reikalingoms ūkio funkcionavimui palaikyti ekstremalių situacijų bei ekonominės grėsmės sąlygomis, sukaupti ir atkurti.

REKLAMA

"Mes turime išlaikyti ne didesnį kaip 3 proc. deficitą, kad neapsunkintume prisijungimo prie valiutų keitimo mechanizmo 2004 metais, kadangi tai apribotų galimybes ir prisijungti prie euro 2007-2008 metais, ir sutrukdytų integruotis į euro zoną", - pabrėžia D. Grybauskaitė, įspėdama, kad dėl vėluojančios informacijos apie mokėjimo srautus iš Briuselio truputį vėluos ir 2004 metų biudžeto parengimas.

REKLAMA

Pasak ministrės, ateinančių metų biudžetas bus unikalus, mišrus ir beveik europinis - didelė jo dalis bus susieta su europiniu biudžetu.

"Dėl savo vidinių procedūrų šiek tiek vėluosime parengti biudžetą, bet Seimui jį pateiksime laiku, kaip numatyta įstatyme - iki rugsėjo 17 dienos", - patikino finansų ministrė D. Grybauskaitė.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų