Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netradicinės muzikos ir baltų kultūros mėgėjus sukviečiantis tradicinis tarptautinis neofolkloro festivalis "Mėnuo Juodaragis" šiemet rugpjūčio 22-24 dieną rengiamas prie Kernavės esančioje Valiukiškių gyvenvietėje, ant Neries kranto. Tris dienas vyks koncertai, paskaitos, parodos, bus demonstruojami filmai ir senieji amatai.

REKLAMA

Jau septintąjį kartą vyksianti šventė pasižymės įvairių krypčių muzikos atstovų gausa - čia derės tradicinis folkloras, neofolkloras, šiuolaikinė” industrial”, “gothic”, roko, eksperimentinė ir elektroninė šokių muzika, bus pristatyti ir profesionalūs, ir mėgėjiški kolektyvai bei menininkai.

"Kai kas šį festivalį vadina naujosios baltų kultūros kalve, - sakė festivalio idėjos autorius Ugnius Liogė. - Tai panašu į tiesą. Mes gilinamės į senąją baltų kultūrą, jos pagoniškus klodus ir nevengiame naudoti šiuolaikinių išraiškos formų. Postmodernus eksperimentavimas dažnai atrodo tikresnis ir įdomesnis už standartines etnologų tezes. Vien išmokę pinti vyžas ar skobti puskubilius, etninės kultūros neatgaivinsime. Ją būtina suvokti dabartyje, rasti jos ateities projekciją. Tam reikia netradicinio požiūrio ir nuoširdumo. Ir tikrai gerai, jei toks ieškojimas virsta smagiu įsimintinu savaitgaliu".

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą "Mėnuo Juodaragis" įsikurs prie Kernavės, prieš tai trejus metus jis vyko Sudeikių miestelyje šalia Utenos. "Taip jau susiklostė, kad festivalis kas treji metai keičia vyksmo vietą, - sakė kitas organizatorius Lauras Lučiūnas. - Nauja vieta - naujos idėjos. Šiam augančiam renginiui pakitimai reikalingi dėl daugelio priežasčių, pavyzdžiui, šiemet festivalio lankytojams galėsime pasiūlyti dar didesnę koncertinę programą, kelias scenas, įspūdingą erdvę, saugų kempingą ir kt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų