• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslo dienraštis "Financial Times" skelbia, kad Europos investicinės grupės, besispecializuojančios įmonių perėmimo srityje, pirmą kartą pralenkė amerikiečių konkurentes pagal pajėgumą pritraukti kapitalo iš investuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimų bendrovės "AltAssets" duomenims, per pirmus devynis šių metų mėnesius Europos įmonių išpirkimo grupės, kurios užbaigė kapitalo pritraukimo programas, iš investuotojų užsitikrino 15,4 mlrd. eurų, o amerikiečiai pritraukė tik 9,2 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA

Šie rezultatai iš esmės pakeitė įprastines tendencijas. Pavyzdžiui, per pirmus devynis 2002 metų mėnesius JAV ir Europos įmonių išpirkimo grupės atitinkamai pritraukė 28 mlrd. ir 19,1 mlrd. dolerių.

Be to, naujausi duomenys rodo, jog didėja investuotojų susidomėjimas Europos įmonių išpirkimo grupėmis. "AltAssets" tyrimų padalinio vadovas Krisas Deivisonas (Chris Davison) sakė: "Šie fondai užtikrino didesnį pelningumą nei JAV grupės. Europoje ne tokia didelė konkurencija ir daugiau galimybių, susijusių su stambių korporacijų pertvarkymu".

REKLAMA
REKLAMA

Be 6 mlrd. JAV dolerių, kuriuos sukaupė vienas didžiausių pasaulyje investicijų į akcijas fondų "Permira", šiemet Europoje nemažai lėšų pritraukė "Charterhouse" (3,2 mlrd. dolerių) ir "Nordic Capital" (1,8 mlrd. dolerių). Jungtinėse Valstijose tik dvi įmonių išpirkimo grupės sukaupė daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių. "Lindsay Goldberg Bessemer" ir "Castle Harlan" atitinkamai pritraukė 2 mlrd. ir 1,2 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors ir Europoje, ir Šiaurės Amerikoje lėšų kaupimo tendencijos per pastaruosius tris ketvirčius pagerėjo, padėtis rinkoje tebėra kur kas blogesnė nei per 2002 metų bumą.

K. Deivisonas (Chris Davison) prognozavo "lėtą ir atsargų atsigavimą", tačiau tikino, kad visi šie metai tikriausiai sukels didžiulį nusivylimą. "Europos fondai pasirodė geriau už tuos, kurie dėmesį skiria Šiaurės Amerikai, - sakė "AltAssets" ekspertas. - (Šiemet) Šiaurės Amerikos perspektyvos yra iš tikrųjų niūrios".

REKLAMA

Į privačių įmonių akcijas investuojančios "HarbourVest Partners" vykdantysis direktorius Džordžas Ansonas (George Anson) mano, kad Europos įmonių išpirkimo rinka yra ypač įdomi. "Ji gerokai pasistūmėjo į priekį ir nebelaikoma "namudine" veikla, - sakė Dž. Ansonas (George Anson). Jis pridūrė, jog taip pat yra galimybių išnaudoti Europos rinkos spragas.

REKLAMA

Londone savo atstovybes turi daugelis tarptautinių įmonių išpirkimo grupių. Tačiau JAV fondai "Carlyle" ir "Hicks Muse Tate and Furst" kaupia lėšas, kurios bus skirtos tik Europos investicijoms. Europos įmonių išpirkimo centru laikomas Londonas vis labiau vilioja ir žemyninės Europos fondus, kurie siekia plėsti savo regioninę įtaką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausia Prancūzijoje įmonių išpirkimo grupė PAI neseniai paskyrė buvusį britų fondo "Candover" direktorių Hamišą Makenzį (Hamish Mackenzie) vadovauti Londone dirbantiems specialistams. "Daugelis susitarimų sudaroma ne Londone, - aiškino H. Makenzis (Hamish Mackenzie). - Reikia pažinoti vietinius žmones bei turėti specialistų, kurie kalbėtų (reikiama) kalba, ir žinių apie vietos rinką".

Iki šiol didžiausias PAI sandoris Didžiojoje Britanijoje yra susitarimas už 2,7 mlrd. JAV dolerių įsigyti antrą pagal dydį Europos sausainių gamintoją "United Biscuits".

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų