Gegužė ir birželis - egzaminų metas. Tėvai šiuo periodu stengiasi savo atžalas kuo geriau maitinti. Tačiau specialistai sako, kad, be mokslų ir valgio, derėtų neužmiršti... šokių, sporto ir kitokio fizinio atokvėpio.
Medikai besiruošiantiesiems laikyti egzaminus pataria laikytis tokio režimo: keltis septintą ryto, pasimankštinti, pasivaikščioti, išgerti stiklinę vandens, 3-4 valandas pasimokyti, suvalgyti lengvus (paruoštus iš daržovių) pusryčius, vėl pasimokyti, papietauti, pusvalandį nusnausti, vėl pasimokyti, pavakarieniauti ir ne vėliau kaip 23 valandą gultis.
Tačiau "pelėdos" ir "vyturiai" gali susidaryti kitokią dienotvarkę.
Svarbu žinoti, kad mokytis galima ne ilgiau kaip 8 valandas per parą. Besimokant nereikia pamiršti fizinių pratimų, "protinių" pertraukėlių.
Tėvai turėtų nepamiršti, kad besėdintieji prie rašomojo stalo nesudegina tiek daug kalorijų, taigi ir valgyti jų atžaloms reikia kur kas mažiau.
Tačiau protinė veikla turi įvairios įtakos apetitui. Vieni nuo jaudulio, protinio pervargimo apetito visiškai netenka, o kiti gali tuo pačiu metu ir mokytis, ir be perstojo ką nors kramsnoti. Bet geriausia valgyti triskart per dieną. Į meniu reikia įtraukti daržovių, pieno produktų, žuvies. Koks nors patiekalas gali pasikartoti tik po dviejų savaičių.
Jei jūsų dukra ar sūnus nuo egzaminų karštinės neteko apetito, neverskite valgyti per prievartą. Paprasčiausiai žiūrėkite, kad maitintųsi nors ir mažesnėmis porcijomis, bet tris kartus per dieną. Tačiau ant stalo visuomet turi būti šviežių vaisių, sulčių, riešutų, džiovintų vaisių.
Jei besimokančiojo apetitas tiesiog žvėriškas, alkio jausmą nuslopina vaisiai, sultys, riešutai, daržovių salotos.
Kad gerai veiktų smegenys, būtini vitaminai, mineralai, mikroelementai. Visko yra pieniškuose produktuose, aliejuje, daržovėse, vaisiuose, mėsoje, žuvyje. Tačiau galima pagerti ir polivitaminų.
Būtina organizmui gauti ir angliavandenių. Jų gausu meduje, džeme, uogienėse.
Mokymosi periodu geriau nevartoti kavos, kakavos, šokolado, kokakolos. Labai gerai gerti sultis, kompotus, šaltą arbatą su citrina, mineralinį vandenį, fantą. Tačiau per parą nereikėtų suvartoti daugiau nei pusantro litro skysčių.