Karalius Saliamonas, sako, senatvėje geriausiai jausdavosi jaunučių nuogų merginų apsuptyje! Šventikai kalbėdavo, neva senis tokiu būdu "šildydavosi", o merginoms prijaučiantys pagyvenę vyrai pridurdavo, kad karalius tai darydavo savo malonumui. Žymaus rusų seksologo, psichoanalizės instituto profesoriaus Aleksandro Polejevo žodžiais, nors tai skamba išties sensacingai, jaunos izraelietės nukaršusį Saliamoną tokiu būdu galėjo gydyti nuo infarkto!
Pasak Aleksandro Polejevo, bene prieš trisdešimt metų vakarų medikai atkreipė dėmesį į vieną įdomų sutapimą. Kai apie 1980 - uosius amerikiečiai Didžiojoje Britanijoje dislokavo raketas, aplink karines bazes išaugo palapinių miesteliai, kuriuose apsigyveno moterys pacifistės (kovotojos už taiką). Mėnesių mėnesiais čia dienas ir naktis leidusios moterys reikalavo raketas išvežti atgal. Valdžia jų neišvaikė, tačiau, kad tarp stovyklautojų neišplistų kokios nors užkrečiamos infekcinės ligos, buvo reikalaujama, kad moterys bent kartą per dvi savaites pasitikrintų sveikatą. Paaiškėjo, kad stovyklautojų menstruacijų ciklas ilgainiui suvienodėjo - šis fiziologinis procesas visoms moterims ėmė prasidėti ir baigtis vienu metu. Negana to, moterims, kurioms iki tol menstruacijos kartodavosi kas 24 - 32 dienas, čia nusistovėjo idealus ciklas - lygiai 28 dienos!
Didžiosios Britanijos ir Amerikos mokslininkus visa tai labai sudomino, todėl buvo imtasi naujų eksperimentų. Tame pačiame name, kuriame gyveno dvi problemų dėl sutrikusio menstruacijų ciklo turinčios seserys, buvo laikinai apgyvendinta tokiais negalavimais nesiskundžianti tų seserų brolio žmona. Visos trys jos tarpusavyje kuo puikiausiai sutarė ir maždaug po pusės metų abiejų seserų menstruacijų ciklas susinormalizavo - tapo toks, koks ir sveikos buvusios brolio žmonos. Tai mokslininkai pavadino "brolio žmonos sindromu".
Kiek vėliau Filadelfijos kardiologijos centro mokslininkai pateikė sensacingas tyrimų išvadas, jog širdies ligų kamuojamiems vyrams po sueities su jaunomis moterimis žymiai sumažėja tachikardija - širdis ima plakti ramiau ir tolygiau. Buvo konstatuota ir tai, kokia turi būti moteris, galinti turėti įtakos vyro širdies ritmo pagerinimui. Tai jauna (iki 30 metų), liekna, švelniaodė "gydytoja", nuoširdžiai trokštanti ligoniui padėti.
Nejau tai ir yra pagrindinė priežastis vyrų širdis kamuojančias ligas pradėti gydyti seksu?
Pasak seksologo, tokie žingsniai buvo žengti toli gražu ne iškart. Medikai visus šiuos faktus ilgai tyrė ir galiausiai priėjo prie išvados, jog silpnam organizmui padeda sutvirtėti stiprus, tai yra ligotam vyrui gali pagelbėti sveika moteris. Bene veiksmingiausias gydymas, kaip buvo nustatyta - per odą. Kaip tai patvirtinantis įrodymas buvo prisiminta tai, jog dauguma stovyklavietėse apsistojusių anglių (pacifisčių) buvo lesbietės ir miegodavo poromis. Jei kalbėsime apie antrąjį atvejį, brolio žmona su seserimis, matyt, kartu negulėdavo, tačiau labai šiltai, artimai su jomis bendravo...
Dar vėliau buvo pradėta tirti, kokį poveikį jaunų merginų kūnai gali turėti vyrų širdims. Buvo atkreiptas dėmesys į akivaizdų faktą, jog moterys nuo infarkto miršta tūkstantį kartų rečiau, nei vyrai. Be to, sveikos moters širdies ritmas - 68 tvinksniai per minutę, kuomet tokiais rodikliais gali pasigirti nebent aktyviai sportuojantieji vyrai. Po šios sekė dar viena sensacinga išvada: sueities metu sveika mergina savo širdies stiprybę perduoda partneriui! O pastarasis, išeitų, merginai perduoda savo ligą? Seksologo žodžiais, to tikrai nėra, nors anksčiau ir buvo manoma. Mat paaiškėjo, kad moteris vyrui perduoda širdies impulsus, tačiau vyro skleidžiamų biosrovių nepriima. Kodėl taip yra, mokslas dar neištyrė.
Sakoma, kad pagyvenusiam vyrui susitikti su jauna mergina - rizikinga. Mat yra pasitaikęs ne vienas atvejis, kai vyras mirė tiesiog orgazmo metu!
Seksologo nuomone, vertėtų pasiteirauti bet kurią 45 metų amžiaus sulaukusią moterį, kurios vyras išdūmė pas jaunesnę. Ką toji "virš keturiasdešimties" atsakytų? Ogi, seksologo nuomone, nebent taip: "Ta mergšė jį apgaus, paliks, nuvarys į kapus...". Taip, girdi, išties gali palikti, tačiau ne iškart - po kokių trejų metų. Kai žymiai vyresnio meilužio amžius padarys savo... Tai, seksologo manymu, yra visiškai normalus dalykas, mat 15 - 25 metais už moterį vyresnis partneris pamažu pradeda "vysti", o jo mylimoji vis dar "žydi". Laikui bėgant, praraja tik gilėja... Nežiūrint to, pašėlęs, aistringas seksas su jauna moterimi daro savo - vyras jaučia jėgų antplūdį, jo savijauta gerėja.
Kaip tokių meilužių širdys "girdi" viena kitą? Kaip apskritai šis mechanizmas dirba?
Širdis, anot seksologo, turi savo nervų sistemą - taip vadinamą Giso mazgelį. Šis mazgelis gali tiek stimuliuoti bioenergetinius impulsus, tiek juos "gesinti". Stabilios ir tolygios moters širdies biosrovės ramina vyro širdį, vienok tai įmanoma tik tada, kai moters ir vyro kūnai yra susiglaudę, nes gydančios biosrovės jaučiamos tik iki 4 mm atstumu nuo odos. Būtent dėl to, anot seksologo, moters krūtinė neturėtų būti nei per didelė, nei per plokščia.
O kuo padėti pagyvenusiam vyrui širdininkui, kuris apie jauną sugulovę gali tik pasvajoti?
Seksologui tai - jokia problema. Vakarų šalyse esą yra pakankamai merginų, kurios visuomet pasirengę padėti vyrams įveikti ir sunkiausią širdies ligą. Seksologai to, pasak A. Polejevo, plačiai nereklamuoja, tačiau dauguma jų esą turi pakankamai jaunų moterų, pasirengusių už pinigus ar veltui padėti kompleksuotam, įvairių seksualinių sutrikimų turinčiam pacientui. Tai, girdi, ir jau spėjusios panašių sveikatos problemų atsikratyti moterys, ir praktiką atliekančios studentės - būsimosios psichologės. Ypatingų gražuolių tarp jų esą vargu ar surasi, tačiau dauguma turi gerą figūrą, moka maloniai bendrauti. Seksologo įsitikinimu, be tokių pagalbininkių daugumą seksualinių sutrikimų vyrams apskritai vargu ar pavyktų pagydyti... Nemaža dalis tokių merginų, seksologo turima informacija, Amerikoje bei Skandinavijos šalyse panaudojamos ir kardiologijos sutrikimams gydyti. Mergina atsigula šalia širdies infarkto ištikto ligonio ir, nežiūrint sunkios jo būklės, pacientas bemat išsiduoda norįs lytiškai suartėti.
Tačiau toli gražu ne kiekviena mergina ryšis atsigulti prie pagyvenusio vyriškio, kuriam diagnozuotas širdies infarktas... Seksologas A. Polejevas su tuo visiškai sutinka. Taip, girdi, tam ryžtis išties reikia didvyriškumo. Mat infarktą išgyvenęs vyras - pasigailėjimo verta būtybė: leisgyvis, pripumpuotas vaistų, su lašine rankoje... Laimė, tokių ligonių baidosi ne visos nerginos. Tokius, sutikime, neįprastus gydymo seansus, įskaitant ir lytinį aktą, seksologas Aleksandras Polejevas sakėsi turėjęs progos stebėti savo akimis.
Kaip visa tai atrodo?
Guli, girdi, visokiausiais laidais ir šlangelėmis apraizgytas ligonis, be perstojo kapsi lašelinė... Jo širdies ritmas - kritinis: 160 - 180 tvinksnių per minutę. Sunkiam ligoniui neįstengia padėti jokia medicininė aparatūra. Ir štai maždaug 4 - 5 dieną po infarkto į palatą įeina daili jauna moteris. Ji prigula prie ligonio arba, jį atsargiai pabudinusi, atsisėda (aišku, nepasišokinėdama) ant viršaus! Toji moteris švelniais judesiais ima glostyti leisgyvio širdininko kūną, galiausiai priglunda prie jo krūtinės... Po sueities ji dar kurį laiką ramiai guli šalia. Nes jei staiga šoktų bėgti į prausyklą, ligonio širdis nesuspėtų nurimti kartu su moters širdimi, ir visas gydymas nueitų perniek...
Bet juk seksuojant ir pati sveikiausia širdis muša dažniau, nekalbant jau apie patyrusiojo infarktą būseną!
Ligonio pulsas, seksologo įsitikinimu, per sueitį tikrai nepadažnės, mat jis tiesiog neturi kur kilti! Užtat po lytinio akto tikrai nusileis iki kokių 120 tvinksnių per minutę. O tai jau gerai. Jei dar priimsime domėn teigiamas emocijas, kurias pacientas patiria sueities metu, taip pat iš moters organizmo perduodamus biologiškai aktyvius veiksnius - ko daugiau norėti! Beje, būtent dėl to būtina mylėtis be prezervatyvo.
Ar Vakarų šalyse toks gydymas yra labai populiarus, ir kiek tai kainuoja?
Seksologo manymu, toks gydymas nėra pigus, tačiau kiek tiksliai ligonis turi mokėti, niekur atvirai neskelbiama. Mat net literatūroje kardiologijos gydymo temomis apie tokius gydymo metodus esą rašoma gan mįslingai, įvardijant juos kaip "ypatingąją fizioterapiją", "erotinius stimulus", ar pan. Kiek seksoterapija paplitusi Vakaruose, irgi sunku pasakyti. Sprendžiant iš pokalbių su Vakarų šalių seksologais, A. Polejevas mano, jog tokiais gydymo metodais naudojasi kas penktas - šeštas širdies infarktą patyręs ligonis.
Jei tai mokamas seksas, kuo jis skiriasi nuo prostitucijos?
Prostitutei, anot seksologo, mokama už kartu praleistą laiką, be to, jai visai nesvarbu, kokia užsakovo savijauta, sveikatos būklė. O šiuo atveju partnerė ligonį visų pirma gydo. Ji - tarsi gydytojo asistentė...