• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Studentai nelinkę švaistyti pinigų dėstytojų kyšiams. Mitai apie būtinybę su dėstytoju atsiskaityti pinigais už suraitytą parašą studijų knygelėje vis dar pasiekia net ir atokias Lietuvos vietoves. Tačiau iš tikro retas studentas neša pinigėlius dėstytojui. Skaičiuoti mokantys studentai greitai suvokia, kad, užuot investavus pinigus į kyšius, geriau susimokėti už mokslą.

REKLAMA
REKLAMA

Negerbia dėstytojų

Pasak Klaipėdos universiteto Studentų sąjungos prezidento Norberto Airošiaus, kyšius studentai linkę duoti, kai bijo. Gėlės ir kitokie padėkos ženklai, įteikti po egzamino, kažin ar laikytina kyšiu. Dėstytojas jam brukamus pinigus gali palaikyti asmeniniu įžeidimu. Taip susitepęs studentas gali būti išmestas ir iš universiteto, tačiau N.Airošius Klaipėdos universitete sakėsi tokio atvejo nežinąs.

REKLAMA

„Man asmeniškai kyšių neduoda, tie kyšiai yra perdėtas reikalas“, - teigė Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas Antanas Bučinskas. Pasak jo, egzaminas ne vieta derėtis. Būna, kad studentas gražiai išprašo pažymį. Tačiau vienam padarius nuolaidą, gandas pasiekia kitus studentus. Nuolaidžiaujančių dėstytojų studentai negerbia. A.Bučinsko manymu, didžiuotis turėtų tas dėstytojas, apie kurį sklinda kalbos, kad yra griežtas, bet teisingas.

REKLAMA
REKLAMA

Kyšininkavimo gandai

Ne vieną sesiją išlaikiusiems studentams kalbos apie kyšius visiškai svetimos, tai – gandai. Prieš atvažiuodami studijuoti, daugelis buvo prisiklausę kalbų, kad kiekvienai sesijai reikia neploną piniginę turėti norint gauti padoresnius įvertinimus.

Jiems dabar keistai atrodo prieš metus „Socialinės analizės grupės“ atlikti tyrimai, kurie rodo, jog 33 proc. prisipažino davę kyšį dėstytojams. Ten pat nurodoma, kad vidutiniškai vienas studentas kyšiui išleidžia 126 litus. 43 proc. kyšį davusiųjų tai padarė draugų ar bendrakursių siūlymu, 22 proc. nusprendė patys, dar 19 proc. teigė, jog apie kyšį davė suprasti tas žmogus, kuriam jis ir buvo paskui duotas. 60 proc. davusiųjų teigė, jog kyšis visiškai išsprendė problemą, dar 29 proc., - padėjo iš dalies. Mažiau nei 4 proc. „kišėjų“ nurodė, jog tai neišsprendė jų problemos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neima gėlių

Studentams juokingai atrodo dėstytojai, kurie nepriima gėlių teigdami, kad nenori būti papirkti. Tos gėlės ir kitokios gražios dovanėlės perkamos susimetus visam kursui. Niekas nesitiki, kad dėstytojas dėl prieš egzaminą įteiktos gėlės pakels visai grupei pažymius. Studentai laikosi tradicijos, kad reikia „pasaldinti“ dėstytojo širdį. „Čia kaip su tuo požiūriu, kad vaikinas ateidamas į pasimatymą atnešė man gėlių - vadinasi, turiu su juo permiegoti! Tpfu tpfu tfpu nuo tokių kvailysčių!“ - piktinosi filologė Milda.

REKLAMA

Yra buvę, kad padovanotus saldainius dėstytojai palieka ant palangės pasidalinti arba patys išdalina visam kursui, kad niekas jam nepriekaištautų dėl kyšio ėmimo. Techninių specialybių studentai savo dėstytojus nudžiugina ir butelaičiu brendžio ar viskio. Tačiau visi sutartinai pripažįsta, kad dovanos įvertinimui įtakos neturi.

REKLAMA

Klaipėdos universiteto studentai piniginio kyšio dėstytojams iš viso neįsivaizduoja ir mano, kad neverta duoti. Įteikti dėstytojui kokius dvidešimt litų jiems būtų gėda. O dėstytojui neverta dėl tiek teptis. Šimtinė – jau per daug. Geriau pasitaupyti tuos pinigus ir sumokėti už mokslą.

Neakivaizdininkai pinigų turi daugiau, tai ir dovanėles dėstytojams įteikia didesnes. Tai brangi degtinė, knygos, parkeris už kelis šimtus litų. Dėstytojas paima, nusišypso, padėkoja.

VINCAS GRIGAS

“Klaipėda” (www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų