Kaune šeštadienį (01.31) neeiliniame suvažiavime Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS) priims galutinį sprendimą dėl jungimosi su Tėvynės sąjunga (TS).
Šių abiejų dešiniųjų patriotinių politinių organizacijų tarybos praėjusį šeštadienį jau pritarė jungiamojo suvažiavimo dokumentų projektams, taip pat - ir jungimosi sutarties projektui.
Taip pat buvo nuspręsta, kad naujoji politinė organizacija vadinsis "Tėvynės sąjunga (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai)", jos oficialus sutrumpintas pavadinimas -"Tėvynės sąjunga".
Anot LPKTS pranešimo spaudai, LPKTS neeiliniam suvažiavimui pritarus jungimuisi su TS, jungiamasis suvažiavimas įvyktų vasario 7 d.
Numatoma, kad susijungus šiom dviems organizacijoms, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai Tėvynės sąjungoje, kuri jungia konservatorius, politinius kalinius ir tremtinius, krikščionis demokratus, galės burtis į Politinių kalinių ir tremtinių frakciją (PKTF).
Šeštadienį LPKTS suvažiavimas taip pat išrinks kandidatą į PKTF pirmininkus. Be dabartinio LPKTS pirmininko Povilo Jakučionio, į būsimos frakcijos vadovo vietą kandidatuoja ir LPKTS Marijampolės apskrities skyrių koordinatorius Vytautas Raibikis.
Kartu neeiliniame suvažiavime numatoma tvirtinti LPKTS ir TS susitarimą dėl kandidatų į Seimą ir Europos Parlamentą.
Suvažiavime planuojama atskira rezoliucija įkurti visuomeninę organizaciją, kuri suvienytų visas patriotines, buvusių politinių kalinių ir tremtinių, organizacijas.
Visuomeninė organizacija vadintųsi taip pat kaip ir dabartinė politinė buvusių politinių kalinių ir tremtinių organizacija - Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga. Šios organizacijos valdymo institucijos turėtų būti analogiškos dabartinėms LPKTS valdymo institucijoms.
Šiuo metu veikia ir kita panaši visuomeninė organizacija - Politinių kalinių ir tremtinių bendrija.
Į LPKTS suvažiavimą numatoma kviesti apie 600 delegatų iš visos Lietuvos. LPKTS yra skaitlingiausia šalies politinė organizacija, vienijanti apie 46 tūkstančius narių. Visoje Lietuvoje yra 61 LPKTS skyrius.
Tėvynės sąjunga ir LPKTS iki šiol nuolat bendradarbiaudavo, iškeldamos bendrus kandidatų sąrašus arba sudarydamos koalicijas per Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimus. Dabartiniame Seime, Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijoje yra vienas politkalinių atstovas - LPKTS pirmininkas Povilas Jakučionis.
TS spaudos tarnybos pranešimu, partijų jungimąsi paskatino Lietuvos politiniame gyvenime vykstantys "destruktyvūs poslinkiai" ir "pareiga užkirsti kelią populizmui".Lapkričio pradžioje prie Tėvynės sąjungos prisijungė Lietuvos dešiniųjų sąjunga, kuri, savo ruožtu, 2001 metais buvo suformuota, susiliejus nedidelėms dešiniosioms Tėvynės liaudies partijai, Lietuvos laisvės lygai, Nepriklausomybės partijai ir Lietuvos demokratų partijai.
BNS