• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar kada norėjote patys išsirinkti ypatingą šventinę dovaną? Aš buvau pradėjęs dairytis gero MP3 grotuvo. Nors rinkoje jų yra gausybė, vis dėlto nė vienas mano sąraše negavo aukščiausio penkių žvaigždučių įvertinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Nebrangūs nešiojamieji grotuvai turėjo nepakankamai atminties arba buvo nesuderinami nei su WMA, nei su MP3. Geresni grotuvai su keičiamomis atminties kortelėmis buvo pernelyg brangūs, o grotuvai, naudojantys kietuosius diskus, - per daug gremėzdiški arba orientuoti į “Mac”. Daugelį grotuvų gadino erzinančios kopijavimo apsaugos sistemos, trukdančios persikelti muziką, už kurią esate sumokėję.

REKLAMA

Štai kokiomis savybėmis, mano nuomone, turėtų pasižymėti idealus MP3 grotuvas:

WMA ir MP3. Norėdamas daug dainų sudėti į nedidelę atminties kortelę, jas suspaudžiu 64 Kb/s “Microsoft WMA” formatu ir gaunu neišrankiam skoniui patenkinamą kokybę, o į 32 MB telpa valanda muzikos. Įrašams AK su dideliu kietuoju disku ar MP3 diskams klausytis automobilyje aš linkęs naudoti 192 Kb/s MP3, nes taip išgaunamas gana geras garsas, be to, MP3 yra universalesnis standartas.

REKLAMA
REKLAMA

SD atmintis - galbūt CF. “Secure Digital” (SD) - tai atminties kortelių standartas, rinkoje išsilaikysiantis dar mažiausiai keletą metų. Šiemet pasirodys vis daugiau nešiojamųjų kompiuterių ir skaitmeninių fotoaparatų su tokio tipo jungtimis. Kortelės talpa - iki 512 MB. “Compact Flash” populiarumas po truputį mažėja, tačiau šis standartas vis dar plačiai paplitęs. “SmartMedia” ateitis nėra tokia šviesi, o grotuve, suderinamame tik su MMC kortelėmis (“apkarpyta” SD versija), nebus galima naudoti labiau paplitusių SD kortelių. Vienintelis jų trūkumas - jos itin mažos, pašto ženklo dydžio. Pernelyg lengva pamesti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keli elementų tipai. Įkraunamas akumuliatorius - puiku, tačiau kartais visai nenorėsite kartu nešiotis ir kroviklį. Taigi būtinai reikia galimybės naudoti ir vienkartines šarmines baterijas.

Jokios kopijavimo apsaugos. Kone visi SD ir “Memory Stick” grotuvai verčia pažymėti į grotuvą ar kortelę perkeliamą muziką. Jei atsitiktinai tą kortelę panaudosite skaitmeninėms fotografijoms ir sparčiuoju būdu ją suformatuosite fotoaparate, kompiuteryje teks iš naujo perkelti muziką iš CD. Negalima nurodyti, kad dainos buvo prarastos, ir nuimti jų perkėlimo žymos. Tai vargina. Nesvarbu, kiek ir kaip dažnai reiktų mokėti už tą pačią dainą, daugelis muzikantų badaus, o keletas turės per daug pinigų.

REKLAMA

Tiesioginis įkėlimas USB 2 jungtimi. Aš noriu turėti galimybę pasirinkti, ar muziką perkelti į grotuvą, ar į kortelę. O persiųsti ją reikėtų USB 2 jungtimi. USB 1.1 pernelyg lėta, o “FireWire” - toli gražu ne universali.

Kietųjų diskų galimybės. Norėčiau, jog kietuosius diskus naudojantys grotuvai kartu veiktų ir kaip nešiojamojo kompiuterio atsarginių kopijų įrenginys, taip pat būtų galima perkelti nuotraukas iš skaitmeninių fotoaparatų.

REKLAMA

Ieškodamas tinkamo įrenginio pamačiau, kad 100 ar mažiau JAV dolerių kainuojantys grotuvai pernelyg riboti, pirmiausia dėl fiksuotos atminties. Geresni ir naudojantys keičiamas korteles buvo per brangūs (daugiau nei 200 dolerių). Taigi gana patrauklūs pasirodė grotuvai, naudojantys kietuosius diskus. Jei ieškote nedidelio įrenginio, geriausias pasirinkimas - “Apple iPod”, tačiau tik tuomet, jei turite “Mac” kompiuterį. Ilgokai vargome, kol privertėme “Mac” programinę įrangą tinkamai veikti IBM tipo kompiuteryje. “iPod” irgi ne be trūkumų: tai ir kopijavimo apsauga, ir “FireWire” (o ne USB 2) jungtis, ir palyginti didelė kaina už nedidelę talpą (5 GB - 300, 20 GB - 500 dolerių). “Archos Jukebox 20” savybių sąrašas itin patrauklus: 250 dolerių, 20 GB talpa, USB 2 jungtis ir galimybė kietąjį diską naudoti kaip nešiojamąjį. Tačiau išmėginę “iPod”, būtinai pamėgsite “Archos” sąsają.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išvydęs tokį menką progresą, nusprendžiau ir toliau naudotis savuoju su SD kortelėmis veikiančiu “Panasonic SV-SD80” (250 dolerių): jis nedidukas, turi vandeniui atsparų apvalkalą (į kurį įstatoma šarminė baterija) bei patrauklų “lopšį”. Tiesiog teks iškęsti vargus, kylančius dėl kopijavimo apsaugos, ir specialią “RealPlayer” programinę įrangą.

REKLAMA

Besinaudodamas savo grotuvu lauksiu nuovokaus kompiuterių gamintojo (“Dell”, HP, kur jūs?), sukursiančio USB 2 jungtį turintį ir kietąjį diską naudojantį grotuvą su patrauklia sąsaja, 20 GB talpos disku ir 250 dolerių mažmenine kaina. Tačiau baiminuosi, kad gamintojas gali nepagailėti galimybių, ir rinkoje pasirodys išpampęs 500 dolerių kainuojantis įrenginys, kuris galės dar ir įrašyti nuotraukas iš skaitmeninio fotoaparato, demonstruoti vaizdo klipus nedideliame LCD ekrane, veikti kaip diktofonas. Palaukite, ką mes čia turime? Taip, juk iš naujo atradome “PocketPC”.

“Naujoji komunikacija”, Nr. 3.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų