• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Willis Wrightas, lygiai prieš penkiolika metų sukūręs pirmąjį miesto planavimo imitatorių “SimCity”, šiandien vadinamas vienu sėkmingiausių kompiuterinių žaidimų dizainerių pasaulyje. Jo sukurta “The Sims” serija tapo perkamiausiu visų laikų žaidimu, o vos pasirodęs ketvirtasis “SimCity” tęsinys iš karto šoktelėjo į populiariausių žaidimų topų viršūnes.

REKLAMA
REKLAMA

Nors jis nedaug kuo skiriasi nuo trijų ankstesnių, o vartotojo sąsaja kaip du vandens lašai panaši į žaidėjų taip mėgstamą “The Sims”, tačiau tai nėra blogai. Pagerinta grafika ir gausybė papildomų funkcijų lėmė, kad žaidimas kuo puikiausiai atitiko rinkos lūkesčius. “SimCity 4” pakuotėms neteko užsigulėti parduotuvių lentynose.

REKLAMA

Kaip ir ankstesniuose šios serijos žaidimuose, naujajame “SimCity 4” žaidėjai staiga tampa vos tik atsiradusio miesto valdytojai. Užduotis - pastatyti metropolį ir pelnyti gyventojų pasitikėjimą.

Įdomi žaidimo naujovė - “SimNation” žemynas, padalytas į skirtingo dydžio plotus, pritaikytus naujiems miestams įkurti. Belieka pasirinkti norimą vietą, nurodyti mero vardą ir galima pradėti žaisti. Pradžia gali pasirodyti pernelyg realistiška, t.y. sudėtinga, nes miesto išlaidos gerokai viršys pajamas. Tačiau užsitikrinus nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą, jau galima pradėti plėtoti gyvenamuosius, komercinius ir pramoninius kvartalus. Dar vienas svarbus objektas, be kurio miestas nesulauks naujų gyventojų antplūdžio, - vandentiekis, kuriuo derėtų pasirūpinti vos pažymėjus kvartalų ribas. Taip pat nereikėtų pamiršti įrengti gero kelių tinklo, kad sparčiai didėjančio miesto gyventojai neturėtų susisiekimo problemų. Šiai užduočiai palengvinti kūrėjai siūlo funkciją, automatiškai nubraižančią gatvių tinklą naujame kvartale, tačiau teks ilgokai pasikankinti, kol išmoksite tinkamai ja naudotis. Pagaliau pirmoji miesto plėtros stadija baigta ir būtų galima lengviau atsikvėpti, tačiau miesto biudžete tikrai neatsiras lėšų nei policijos nuovadoms, nei gaisrinėms, nei ligoninėms - miestas dar per mažai apgyvendintas tokiai prabangai. Teks palūkėti, kol atsikraustys daugiau gyventojų - mokesčių mokėtojų.

REKLAMA
REKLAMA

“The Sims” gerbėjus nudžiugins galimybė savo sukurtame mieste įkurdinti anksčiau globotą virtualią asmenybę. Nors toks poelgis, atrodytų, visiškai beprasmis, tačiau tai netgi naudinga, nes virtualus personažas be paliovos guosis merui dėl sunkumų, su kuriais jam kasdien tenka susidurti, dėstys, kokios yra teigiamos ir neigiamos žaidėjo vadovaujamo miesto savybės. Išmintingai apsispręsti merui taip pat padės ištikimi ir nuovokūs patarėjai, besistengiantys gauti kuo didesnę biudžeto dalį savo kuruojamoms sritims plėtoti. Pavyzdžiui, patarėjas finansų klausimais nesileis lengvai įkalbamas į kairę ir dešinę švaistyti pinigus, surinktus iš sąžiningų mokesčių mokėtojų. Taigi užsimegs paini ir įdomi intriga. Juolab kad žaidimo kūrėjai “SimCity” kimšte prikimšo įvairiausių statistinių lentelių - vienos iš jų tikrai informatyvios, tačiau kitos tik gaišina laiką, nes jose pateikiami duomenys neturi jokios įtakos miesto plėtrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palyginti su ankstesne “SimCity” versija, miesto statyboms skirti plotai kiek mažesni, todėl reikia ypač kruopščiai planuoti, kad gyvenamųjų ir komercinių pastatų būtų kuo daugiau. Kita vertus, tai ir savotiškas privalumas - juo greičiau miestas nustoja plėtęsis, tuo labiau susitelkiama į gyvenimo kokybės gerinimą, tad žaidėjai privalės išradingai reorganizuoti kvartalus. Tik nepamanykite, kad “SimCity” tapo greitu veiksmo žaidimu. Žaidėjams palikta galimybė patiems reguliuoti žaidimo greitį, daugelį nurodymų galima duoti visiškai sustabdžius žaidimą, o tai ypač aktualu miestą užgriuvus stichinėms nelaimėms.

REKLAMA

Bendrovė “Electronic Arts” su žaidimu siūlo ir keletą realistiškai suplanuotų teritorijų, kuriose vietoj Berlyno ar San Francisko gali išdygti naujas žaidėjo suprojektuotas miestas, tačiau, kitaip nei ankstesniuose kūriniuose, čia pasigendama jau pastatytų miestų, kad žaidėjai galėtų imtis paveldo apsaugos ar miesto infrastruktūros tobulinimo. “SimNation” iš pradžių atrodo tarsi dykvietė - miestų joje tik du.

REKLAMA

Žaidimui pritaikytas labai galingas grafinis varikliukas, leidžiantis miesto gyvenimą stebėti iš skirtingų perspektyvų. Galima tiek priartinti vaizdą, kad įžiūrėsime krepšinio aikštelėse žaidžiančius vaikus, gatvėmis skubančius žmones ar prie merijos piketuojančius nepatenkintus miestiečius. Tačiau toji techninė prabanga reikalauja milžiniškų resursų, todėl norint grožėtis žaidimu (ypač kai bus pastatytas didžiulis miestas) prireiks galingos vaizdo plokštės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

“SimCity 4” yra iš tiesų puikus žaidimas, pakerėsiantis tuos, kas jau pavargo nuo smurto ir neapykantos kupinų žaidimų. Šis miesto planavimo imitatorius gana realistiškas, be to, pasižymintis humoru. Tikėkimės, kad ateityje atsiras galimybė “SimCity 4” žaisti ir internete.

Minimalūs reikalavimai:500 MHz procesorius; 128 MB RAM; 16 MB vaizdo spartintuvas, suderinamas su “DirectX 8.1”; garso plokštė, suderinama su “DirectX”; bent 8x CD-ROM įrenginys; 1GB laisvos vietos kietajame diske; “Windows 98/ME/2000/XP” OS.Leidėjas: “Electronic Arts” (www.ea.com)Žaidimo svetainė: www.simcity4.com

“Naujoji komunikacija”, Nr. 3.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų