Lietuvos prezidento Rolando Pakso kreipimasis, kuriame šalies vadovas siūlo inicijuoti apkaltą Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui, suformuluotas nesilaikant Konstitucijos ir Statuto reikalavimų, todėl jis negali būti svarstomas. Tuo yra įsitikinęs Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. Jo nuomone, prezidentas padarė teisinę klaidą ir todėl šis kreipimasis turi būti grąžintas pataisyti.
Pasak A. Salamakino, prezidentas gali inicijuoti apkaltą tik Seimo nariui A. Paulauskui, bet jokiu būdu ne Seimo pirmininkui. "Pareigūną, kurį skiria Seimas, gali atleisti tik pats Seimas. Tai yra jau ne apkalta, tai yra interpeliacija. Man atrodo, kad prezidentas supainiojo dvi sąvokas", - sakė A. Salamakinas.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko nuomone, prezidentas turėtų ištaisyti klaidą laikydamasis Konstitucijos ir Statuto reikalavimų.
Trečiadienį Seimo valdyba prezidento kreipimesi irgi įžvelgė tokių teisinių prieštaravimų. Todėl ji pavedė Teisės departamentui išnagrinėti šio kreipimosi teisinį turinį. Tik gavusi teisininkų įvertinimą Seimo valdyba yra pasirengusi pateikti Lietuvos prezidentui atsakymą į jo kreipimąsi.
Pasak Seimo vicepirmininko Vytenio Andriukaičio, Lietuvos prezidento kreipimasis kelia abejonių konstituciniu aspektu, nes Konstitucijoje nėra numatomas apkaltos procesas tokiam pareigūnui kaip Seimo pirmininkas.
Konstitucijoje, anot jo, apkaltos procesas numatomas Seimo nariui, o Seimo pirmininkas nuo pareigų nušalinamas Seimui pareiškus nepasitikėjimą.
"Jeigu apkalta būtų adresuojama Seimo nariui, tuomet kreipimasis turėtų būti apiformintas taip, kaip nustato Seimo statutas. Jis turėtų būti įregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate, pateikiamas Seimo posėdyje", - sakė Seimo vicepirmininkas.
ELTA