REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėdami užsiregistruoti pas gydytoją daugelis lietuvių įpratę skambinti tiesiai į gydymo įstaigą. Vis tik neretai jie karčiai nusvyla, mat prisiskambinti į polikliniką sunkiai pavyksta. Dar kiti registruotis atvyksta gyvai į pačią gydymo įstaigą. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) savo ruožtu ragina išmokti, kaip tą padaryti internetu ir tikina, kad tai nėra sunku, net jei pats žmogus nesinaudoja kompiuteriu. 

Norėdami užsiregistruoti pas gydytoją daugelis lietuvių įpratę skambinti tiesiai į gydymo įstaigą. Vis tik neretai jie karčiai nusvyla, mat prisiskambinti į polikliniką sunkiai pavyksta. Dar kiti registruotis atvyksta gyvai į pačią gydymo įstaigą. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) savo ruožtu ragina išmokti, kaip tą padaryti internetu ir tikina, kad tai nėra sunku, net jei pats žmogus nesinaudoja kompiuteriu. 

REKLAMA

Nors e.sveikatos adresu iš medikų bendruomenės nuolat girdimi skundai dėl jos strigimo ir funkcionalumų stygiaus, ministerija tikina, kad jau greitai ši sistema bus patogesnė tiek gydytojams, tiek pacientams. 

Su siuntimu gali rinktis bet kurią gydymo įstaigą 

Užsiminusi apie laukiančius pokyčius SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vedėja Vilma Telyčėnienė priminė, kad pagrindinis e.sveikatos privalumas tas, jog ji įgalina visas asmens sveikatos priežiūros įstaigas, vaistines keistis sveikatos duomenimis, teikti ir juos gauti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Taigi pacientą gydantiems gydytojams, kad ir kur pacientas besilankytų, prieinama išsami paciento sveikatos informacija. Kitaip tariant, vienas pacientas – viena sveikatos istorija. Tuo metu išankstinė pacientų registracijos informacinė sistema sujungia visas sveikatos priežiūros įstaigas, kurios deklaruoja laisvus vizitų laikus ir įgalina tiek pačias sveikatos priežiūros įstaigas užregistruoti pacientus vizitams, tiek patiems pacientams užsiregistruoti pas gydytojus neskambinant ir nelaukiant registratūrose“, – SAM surengtos internetinės transliacijos metu aiškino ji.

REKLAMA

V. Telyčėnienė teigė, kad vis daugiau sveikatos priežiūros įstaigų deklaruoja laisvus vizitų laikus ir taip suteikia pacientams daugiau galimybių patiems užsiregistruoti. 

„Kodėl pacientams svarbu naudotis šia sistema? Ji leidžia bet kuriuo metu gali užsiregistruoti pas gydytoją, nesvarbu, kurią savaitės dieną, nebūtinai įstaigos darbo valandomis. Taip pat yra greita specialisto paieška pagal regioną ir konkrečią paslaugą. Taip pat sistema yra susieta su centrine sveikatos sistema, kas leidžia susieti su siuntimais ir paciento šeimos gydytoju.

REKLAMA
REKLAMA

Pacientui taip pat yra galimybė gauti priminimą apie artėjantį vizitą, patogu jį ir atšaukti, jei pasikeitė planai taip užleidžiant vietą kitam laukiančiam pacientui apsilankyti pas gydytoją“, – privalumus vardijo SAM specialistė.

Nuo rudens patys pacientai galės registruotis į laukimo eilę

Pasak jos, nors sistema jau dabar veikia, tačiau šiuo metu ruošiami patobulinimai, kurie galutinai baigsis rugsėjo mėnesį. 

„Yra planuojami keli atnaujinimai, kurie bus aktualūs ne tik įstaigų darbuotojams, bet ir patiems pacientams. Bus sukurta mobilioji aplikacija – pas gydytoją bus galima registruotis naudojant ne tik mobilią aplikaciją. Taip pat bus galimybė registruotis ne tik pas savo šeimos gydytoją, bet ir jo komandos narius, galimybė perspėti pacientą apie atsiradusį naują vizito laiką, galbūt ankstesnį, nei jis yra užsiregistravęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kodėl pacientams svarbu naudotis šia sistema? Ji leidžia bet kuriuo metu gali užsiregistruoti pas gydytoją, nesvarbu, kurią savaitės dieną, nebūtinai įstaigos darbo valandomis.“

Taip pat bus patogiau registruotis reabilitacijos ar stacionarinėms paslaugoms ir dar vienas iš svarbių funkcionalumų, kurio laukia pacientai, – galimybė pačiam registruotis į eilę. Šiuo metu šis funkcionalumas yra, bet pritaikytas tik gydymo įstaigoms. Tai reiškia, kad tik gydymo įstaigos gali užregistruoti pacientą į eilę, tad ateityje tą galės padaryti pats pacientas“, – pasikeitimus pristatė V. Telyčėnienė.

Kaip registruotis, jei žmogus nesinaudoja internetu

Plačiau apie tai, kaip prisiregistruoti prie e.sveikatos, papasakojusi Registrų centro atstovė Dovilė Alejūnė pabrėžė, kad norint naudotis e.sveikata žmogus visų pirma turi turėti 18 metų ir elektronines identifikavimo priemones. 

REKLAMA

„Jei jų žmogus neturi arba nėra įgudęs kompiuterio naudotojas, galima paprašyti, kad šias priemones turintis žmogus jus atstovautų e.sveikatoje, galėtų čia prisijungti ir jus užregistruoti pas norimą specialistą“, – aiškino ji. 

Padėti parašyti įgaliojimą gali ir šeimos gydytojas, taip pat galima atvykti į artimiausią Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Kitą kartą tam, kad būtų sukurtas atstovavimas, nebūtina net iškelti kojos iš namų.

„Galbūt vaikams yra išrašytas įgaliojimas, kurio pagrindu vaikai, turėdami mobilų parašą, gali parašyti mums elektroninį laišką į [email protected] pranešdami, kad nori sutvarkyti atstovavimą ir e.sveikatoje matyti savo tėvus. Tada galima pasirašyti elektroniniu parašu, tokiu atveju apskritai nieku vykti nereikia ir galėsime atstovavimą sukurti elektroniniu paštu. Tačiau jei tai yra fizinis prašymas, atstovavimas sukuriamas iki 5 darbo dienų nurodytam terminui arba įgaliojimo terminui“, – aiškino D. Alejūnė. 

REKLAMA

Specialistė pabrėžė, kad tai ypač patogi paslauga vyresnio amžiaus žmonėms. Juo labiau patogu tai, kad net ir suteikus įgaliojimą kitam žmogui, vis tiek galima registruotis sistemoje ir pačiam.

Plačiau apie tai, kaip galima sistemoje pačiam pacientui sukurti atstovavimą ir kaip pačiam registruotis pas gydytoją internetu žiūrėkite čia:

Vienas svarbiausių dalykų - svetainių ir registracijos PASTOVUMAS ir pritaikymas ne jauniems jėgų kupiniems IT čempionams, o LI-GO-NIAMS: liaukitės žaisti programų, svetainių ir registracijos tvarkos „moderninimu"! Sunkiai sergantiems - net ir buvusiems kompiuterijos asams, dešimtmečius toje srityje dirbusiems - ateina laikas, kai labai svarbu, kad rytoj rastų svetainėse viską tokį patį, kaip šiandien jose paliko! Tai lemia jų savijauta, sukeliama didžiulių agresyvių vaistų dozių. Net jei iš tiesų siūloma kažkas genialaus, pacientas turi pats naujovę pasirinkti, o ne būti priešpastatomas prieš vienintelę galimybę! O ir tiems, kas panorės išbandyti naujovę, turi būti paliekama paprastutė galimybė grįžti prie buvusios, jei vis dėlto jam senoji patogesnė, mažiau jį išvargina, nereikalauja tiek įtempto dėmesio. Naudojimąsi naujovėmis, be visų turimų ligų, labai apsunkina ir per darbo kompiuteriu dešimtmečius nudėvėtos akys. Kitiems - dar ir nesveiki rankų sąnariai. Neužmirškime ir to, kad šie žmonės jau neturi naujausių kompiuterių, negali naudotis išmaniaisiais telefonais. Kitas svarbus dalykas - neversti ligonių be reikalo prisijungti, kai jis užeina į sveikatos sistemą tik susirasti jam reikiamą informaciją, kad apmąstytų, kaip geriau padarius, kad būtų pagal jo galimybes ir poreikius. Kad ir, pvz., pažiūrėti, kokie yra laisvi laikai pas vieną, kitą, trečią specialistą, apmąstyti, pasitarti, kaip geriau vizitus pas juos suderinti. Ir tik tada jau prisijungti ir registruotis. Mes niekaip neišmokstame paprasto dalyko - jei tai skirta LIGONIAMS, tai apie savo siūlymų tinkamumą leisk JIEMS net ir tada spręsti, kai iš tiesų kažką genialaus sugalvojai. Kai sunkiausiai sergančiam tavo siūlymas bus pagal jo galimybes, tai sveikam jis juolab tiks. Arba daryk kelis atskirus variantus.
kiek bandziau registruotis internetu pas seimos gydytoja ne karto nepavyko nes atsakymas NERA REGISTRACIJOS LAIKU
Kad tik paliktų galimybę registruotis telefonu ir registratūroje,nes tas internetinis bendravimas stringantis ir dažnai neaiškus.Vaikai turi savo gyvenimą arba gyvenakitoje valstybėje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų