Penkerių rungtynių išvykose seriją Kauno „Žalgiris“ pradėjo lengva pergale. VTB Vieningoje lygoje sekmadienį žalgiriečiai sutriuškino Klaipėdos „Neptūno“ komandą 90:62 (23:18, 26:14, 20:12, 21:18). Tai buvo ketvirtoji Kauno ekipos pergalė VTB Vieningoje lygoje ir dešimtoji oficialiose šio sezono varžybose.

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ aukštaūgiai tiesiog dominavo varžovų baudos aikštelėje. Jeffas Foote'as pelnė pirmuosius 4 taškus ir dar bloku pavaišino Martyną Andriuškevičių, o Kšištofas Lavrinovičius atkovojo 3 kamuolius puolime, du iš jų paversdamas lengvais taškais (8:8). Prasiveržimą sėkmingai užbaigė ir Ibrahimas Jaaberas, dar kartą lygindamas rezultatą – 10:10.

Aikštelėje pasirodęs Darjušas Lavrinovičius taip pat iškart atkovojo kamuolį puolime ir dėjimu užbaigė ataką. Dar gražesnį dėjimą po poros minučių atliko Tremmellas Dardenas, sulaukęs perdavimo „žemė-oras“ iš Oliverio Lafayette'o. Gražų perdavimą atliko ir D.Lavrinovičius, o ketvirtuoju savo tašku jį pavertė Rimantas Kaukėnas (18:13).

Žalgiriečiai įjungė dar aukštesnę pavarą gynyboje, perėmė porą kamuolių ir, O.Lafayette'ui bei T.Dardenui susirinkus 5 taškus, po pirmojo kėlinio pirmavo 23:18.

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas greitai pasiekė dviženklę ribą, kai O.Lafayette'as smeigė tolimą metimą, o R.Kaukėnas įmetė mindamas tritaškio liniją (28:18). Netrukus iš toli pataikė ir T.Dardenas, kamuolį perėmė O.Lafayette'as ir pelnydamas lengvus taškus privertė „Neptūną“ prašyti minutės pertraukėlės – 33:20.

Po trijų minučių tylos puolime Adas Juškevičius atliko tikslų perdavimą J.Foote'ui – 35:23. Persvarą dar labiau didino Marko Popovičiaus ir K.Lavrinovičiaus tritaškiai – 41:25. Netrukus Vytenis Lipkevičius ir I.Jaaberas apsikeitė rezultatyviais perdavimais vienas kitam, o pastarasis dar ir atėmė kamuolį iš Deivido Gailiaus – 47:27. Martynas Mažeika sugebėjo pelnyti 5 taškus iš eilės, tačiau K.Lavrinovičius atsikovojo ketvirtąjį kamuolį puolime ir taikliais baudų metimais užbaigė antrąjį kėlinį – 49:32.

Nors žalgiriečiams prireikė pustrečios minutės pelnyti pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje, tai padarius spurtuota 10:0. Iš pradžių pasižymėjo O.Lafayette'as, po to D.Lavrinovičius surinko 4 taškus ir dar perdavė kamuolį R.Kaukėnui, o Mario Delašas atkovojo eilinį kamuolį puolime ir pelnė taškus – 59:34. Kiek vėliau Darjušas tam pačiam M.Delašui atliko rezultatyvų perdavimą, o brolį pakeitęs Kšištofas perdavė kamuolį R.Kaukėnui (64:38). Trečiajam kėliniui artėjant į pabaigą tris baudas įmetė I.Jaaberas, tritaškį pataikė K.Lavrinovičius ir „Žalgiris“ pirmavo 69:44.

K.Lavrinovičius tęsė puikų pasirodymą ir prasidėjus ketvirtajam kėliniui. Brolis įdėjo po M.Popovičiaus perdavimo ir kitoje atakoje sumetė baudas – 73:47. Tuomet žalgiriečiai kiek atsipalaidavo ir suklydo net keturis kartus iš eilės. „Neptūnas“ pelnė 8 taškus be atsako ir privertė „Žalgirio“ vyr. trenerį Joaną Plazą iš karto pakeisti visą komandos penketą – 73:55. Iš sąstingio žalgiriečius išjudino R.Kaukėno taiklios baudos ir ketvirtąjį kamuolį puolime atkovojusio J.Foote'o dėjimas – 77:57.

Po minutės pertraukėlės tritaškį pataikė O.Lafayette'as, R.Kaukėnas juvelyriškai iškišo perdavimą J.Foote'o dėjimui, o kamuolį perėmęs O.Lafayette'as sumetė baudas – 84:57. Paskutinėmis mačo minutėmis J.Foote'as atliko rezultatyvų perdavimą, kurį išpildė M.Delašas, bei kamuolį perėmė T.Dardenas lengvai pelnė dar du taškus – „Žalgiris“ iškovojo pergalę rezultatu 90:62.

„Žalgiris“: K.Lavrivnovičius 16, O.Lafayette'as 15, R.Kaukėnas 12, J.Foote'as (7 atk. kam.) 11, T.Dardenas ir I.Jaaberas po 9, D.Lavrinovičius (7 atk. kam.) ir M.Delašas (7 atk. kam.) po 6, M.Popovičius ir V.Lipkevičius (5 atk. kam.) po 3, A.Juškevičius ir P.Jankūnas taškų nepelnė.

„Neptūnas“: D.Gailius (6 atk. kam.) 15, M.Mažeika 9, M.Runkauskas 8, R.Broadusas ir E.Dainys po 7, D.McClure'as (9 atk. kam.) ir V.Šarakauskas po 6, R.Danys 3, M.Andriuškevičius 1, N.Barinovas ir L.Mikalauskas taškų nepelnė.