Galingą puolimą pademonstravusi Vitorijos „Baskonia“ (18-15) komanda su Roku Giedraičiu ir Tadu Sedekerskiu pasiekė pergalę Eurolygoje.

Baskai šį kartą namuose 120:100 (32:24, 23:27, 33:24, 32:25) sustvarkė su Vilerbano ASVEL (8-25) krepšininkais.

Ši pergalė Ispanijos klubui ir vėl leido aplenkti Kauno „Žalgirį“ turnyro lentelėje bei pakilti į aštuntąją vietą.

T.Sedekerskis dėl traumos nežaidė, o R.Giedraitis per 28 minutes pelnė 19 taškų (1/1 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 atšokusius, perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą, 2 sykius prasižengė ir surinko 22 naudingumo balus.

Aikštės šeimininkai atsiplėšė jau pirmajame kėlinyje, kai po penkių taškų paeiliui susikrovė dviženklį pranašumą (30:18).

Nors antrajame ketvirtyje prancūzai oponentus pristabdė ir ėmė vytis, tačiau po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai vėl perėmė iniciatyvą ir ėmė didinti atstumą (86:71).

Likęs ketvirtis tapo formalumu. Nepaisant to, baskai skirtumą sugebėjo padidinti dar labiau ir pasiekė triuškinančią pergalę – 114:93.

Pasakiškai puolę nugalėtojai pataikė net 69 proc. dvitaškių (25/36) ir 50 proc. tritaškių (17/34). Pastarieji taip pat atliko net 33 rezultatyvius perdavimus.

Prancūzų negelbėjo net ir 71 proc. mesti dvitaškiai (20/28).

Tai reiškia, kad paskutinė vieta atkrintamosiose varžybose atiteks baskams arba kauniečiams. Žalgiriečiams reikalinga pergalė prieš Miuncheno „Bayern“, o Vitorijos ekipa kovos prieš Pirėjo „Olympiacos“ ekipą, kuriai privalu laimėti, jei nori užimti pirmąją vietą turnyro lentelėje.

„Baskonia“: Dariusas Thompsonas 23 (7/11 dvit., 1/3 trit., 6/8 baud., 12 rez. perd., 36 n. b.), Rokas Giedraitis 19 (5/8 trit.), Maikas Kotsaras 15, Daultonas Hommesas 12 (5 rez. perd.), Vanja Marinkovičius ir Arturas Kurucas (3/4 trit.) po 10.

ASVEL: Jonah Mathewsas 25 (6/9 dvit., 1/2 trit., 10/10 baud., 29 n. b.), Nando De Colo 19 (6 kld.), Dee Bostas ir Davidas Lighty po 12, Charlesas Kahudi 11, Yvesas Ponsas 9.