Kauno „Žalgirio“ krepšininkai be didesnio vargo įveikė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio barjerą. Antrosiose rungtynėse kauniečiai svečiuose 90:65 (21:14, 23:17, 20:18, 26:16) sutriuškino Utenos „Juventus“ krepšininkus ir laimėjo seriją 2:0.

Mažajame finale Utenos klubas sutiks su Prienų „Rūdupiu“, o kauniečiai dėl LKL čempionų titulų varžysis su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

„Žalgiriu“ krepšininkai nuo pat pirmųjų mačo minučių išsiveržė į priekį ir didžiulį pasipiktinimą Utenos arenoje sukėlusių teisėjų sprendimų dėka sužaidus keturias minutes jau turėjo septynių taškų persvarą - 15:8. Nors po Traviso Watsono dvitaškio kauniečių persvara šoktelėjo iki devynių taškų (19:10), kėlinio pabaigoje Arūno Vasiliausko ir Vaido Čepukaičio tikslių atakų dėka aikštės šeimininkams pavyko truputį priartėti - 14:21.

Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui DeJuanas Collinsas dvitaškiu pirmą kartą padidino „Žalgirio“ pranašumą iki dviženklio (28:18), tačiau Žygimanto Šeštoko tikslių atakų serija vėl leido Utenos klubui sumažinti deficitą - 25:30. Nors nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs „Juventus“ ekipos snaiperis ir toliau rinko taškus, sėkmingomis atakomis atsakė ir kauniečiai, kurie ne tik susigrąžino dviženklę persvarą, tačiau po įpusėjus rungtynėms buvo priekyje - 44:31.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai ir vėl kontroliavo situaciją aikštelėje, tačiau Utenos krepšininkai taip pat atsakydavo tiksliomis atakomis. Aistras aikštelėje kiek pakaitino T.Watsono kietas žaidimas bei replikos arbitrų atžvilgiu, bet Kauno ekipai tai nesutrukdė išlaikyti dviženklės persvaros. Likus žaisti tris minutes „Juventus“ deficitas buvo aptirpęs iki vienuolikos taškų (47:58), bet Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis vėl leido svečiams nutolti - 64:49.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes „Žalgirio“ pranašumas šoktelėjo iki devyniolikos taškų (72:53), o įpusėjus ketvirtajam kėliniui komandas jau skyrė 22 taškai - 77:55. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepakito ir „Žalgiris“ iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 90:65.

„Juventus“: Ž.Šešetokas (dvitaškiai 4/5) ir V.Čepukaitis (9 atk. kam.) - po 13, A.Vasiliauskas 12, A.Kieža ir A.Adomaitis - po 6, M.Pociukonis 5, Ž.Urbonas ir G.Matulis - po 4, G.Maceina 2.

„Žalgiris“: D.Collinsas ir M.Kalnietis - po 13, P.Jankūnas 12 (8 atk. kam.), M.Kuzminskas 11, M.Brownas 10 (tritaškiai 2/8), O.Samhanas ir T.Watsonas - po 8, T.Klimavičius 6 (6 atk. kam.), T.Plaistedas, A.Milaknis ir T.Delininkaitis - po 3.