"Žalgiris" ir "Lietuvos rytas" BBL finale

BBL finale rytoj susitiks dvi Lietuvos komandos - "Lietuvos rytas" ir "Žalgiris".
Vilniečiai penktadienio vakarą Rygoje užtikrintai įveikė Latvijos "Ventspils" ekipą. Rungtynės baigėsi rezultatu - 99-75.
Rungtynės prasidėjo atkakliai ir po Uvio Helmanio dvitaškio latviai persvėrė rezultatą savo naudai – 9:7, tačiau čia pat du iš eilės tritaškius pataikė Kareemas Rushas ir „Lietuvos Rytas“ pirmavo 13:9. Vilniečiams pavyko atotrūkį padidinti iki 8 taškų, kuomet ir baigėsi pirmasis kėlinukas – 24:16.
Antrąjį ketvirtį pradėjo U.Helmanio tritaškis, bet sėkmingai į žaidimą įsitraukė J.P. Batista, kuris pelnė 5 taškus iš eilės, suteikdamas lietuviams dviženklį pranašumą – 29:19. „Lietuvos rytas“ dažniausiai pirmavo dviženkle persvara, tačiau iki didžiosios pertraukos likus 2 minutėms, po Pavelo Veselovo baudos metimo, komandas teskyrė 5 taškai (41:36). Vis dėlto „Lietuvos rytas“ kėlinuka užbaigė spurtu 8:2 ir atstatė dviženklę persvarą – 49:38.
Po didžiosios pertraukos „Ventspils“ ekipai dar buvo pavykę sumažinti deficitą iki 6 taškų (47:53), tačiau po to vilniečių spurtas 9:0 atstatė solidžią persvarą. Tomas Delininkaitis per šį kėlinuką pelnė net 11 taškų, iš kurių 3 buvo tritaškiai. Po trijų kėlinukų „Lietuvos rytas“ turėjo 14 taškų pranašumą – 72:58. Paskutinėje susitikimo dalyje intrigos jau nebebuvo, o skirtumas dar labiau išaugo ir latviai nebeturėjo šansų ką nors pakeisti.
"Lietuvos rytas": T.Delininkaitis - 18, J.P. Batista - 18, K.Rushas - 16, M.Petravičius - 14 (7 atk. kam.), A.Šležas - 10 (12 atk. kam.), A.Jomantas - 7 (8 atk. kam.).
"Ventspils": R.Gabrans - 15, J.Love - 11, E.Shannon - 9 (7 rez. perd.), R.Vaikulis - 9.
Kiek anksčiau žalgiriečiai be didenio vargo sutriuškino Šiaulius 105:72 ir taip pat pateko į BBL finalą.
Finalinės rungtynės, kaip ir rungtynės dėl trečiosios vietos, kuriose susitiks "Šiauliai" ir "Ventspils", bus žaidžiamos rytoj.
"Žalgirio" ir "Šiaulių" rungtynės šiandien prasidėjo nesėkmingomis abiejų komandų atakomis, tačiau pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė žalgiriečiai. Du baudos metimus realizavo P.Jankūnas. Netrukus Kauno klubas savo pranašumą dar padidino (8:0, 7:20min.).“Šiauliams“ nesisekė prasibrauti pro gerą „Žalgirio“ gynybą, per penkias minutes taškų jie nesugebėjo pelnyti, tuo tarpu žalgiriečiai jau pirmavo dviženkle persvara (13:0, 5min.). Dar po minutės „Šiauliai“ baudų metimais pagaliau pelnė pirmuosius taškus (13:2). Per likusį laiką Kauno komanda išlaikė iniciatyvą savo rankose ir kontroliavo padėtį aikštėje – 20:11.
Antroje dvikovos dalyje sužaidus dvi minutes, šiauliečiai suaktyvino žaidimą ir sumažino deficitą iki devynių taškų (26:17). Pastarieji nemažino tempo ir toliau ir įpusėjus ketvirčiui dar vienu tašku priartėjo prie „Žalgirio“ (31:23). Kauno komandai, kurią į priekį vedė sėkmingas M.Popovičiaus žaidimas, trūko tikslumo atakuojant. Vis dėlto iki didžiosios pertraukos žalgiriečiai pradėjo žaisti taip, kaip jie tai darė nuo pat rungtynių pradžios ir nesunkiai atstatė solidesnę persvarą - 44:29 Kauno ekipos naudai.
Trečiajame ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė. „Žalgiris“ dominavo tiek savo, tiek varžovų aikštelėje ir neleido nei per žingsnį priartėti „Šiauliams“ (56:38, 6min.).Rezultatyviausiai Kauno ekipos gretose žaidė L.Woodsas ir M.Popovičius, kurių sąskaitoje, įpusėjus kėlinukui, buvo atitinkamai 13 ir 10 taškų. Netrukus prie šių lyderių prisijungė ir „Žalgirio“ kapitonas Tanoka Beardas (10 tšk.).Likus žaisti tris minutes, M.Popovičius tolimu šūviu Kauno komandos pranašumą padidino jau iki dvidešimties taškų (65:45). Įvairiapusiam žalgiriečių puolimui „Šiauliai“ nerado jokių priešnuodžių iki pat ketvirčio pabaigos – 75:52.
Paskutinė mačo dalis buvo tik formalumas. „Žalgirio“ krepšininkai toliau demonstravo užtikrintą žaidimą, o „Šiauliai“ atrodė sutrikę (83:55, 8min.). Likus žaisti penkias, „Žalgiris“ toliau triuškino šiauliečius 32 taškų skirtumu, o finalinė rungtynių sirena paskelbė nesunkią Kauno komandos pergalę rezultatu 105:72.
"Žalgiris": T.Beardas - 20, L.Woodsas (10 atk. kam.) ir M.Popovičius - po 13, P.Jankūnas - 11 (5 atk. kam.), J.Mačiulis (6 rez. perd.), H.Mottola (5 atk. kam.) ir D.Collinsas (5 rez. perd.) - po 8.
"Šiauliai": A.Čepulis - 16, A.Masiulis - 14 (8 atk. kam.), D.Pakamanis - 11, A.Mažutis - 9.