SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Elito“ diviziono rungtynėse Vilniuje susitiko amžinos varžovės – „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ ekipos. Pergalę po dramatiškos kovos rezultatu 77:75 (13:22, 17:14, 21:21, 26:18) iškovojo žalgiriečiai.

„Žalgirio“ triumfą lėmė du taiklūs Tado Klimavičiaus baudų metimai likus žaisti penkias sekundes. Kauniečiai, laimėję šios dienos rungtynes, reguliariajame sezone užėmė antrąją vietą ir iškovojo tiesioginį kelialapį į SEB BBL finalo ketverto varžybas.

Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po Jono Mačiulio bei Dainiaus Šalengos dvitaškių sužaidus dvi minutes pirmavo 4:0. Aikštės šeimininkų taškų sąskaitą dviem baudos metimais atidarė Marijonas Petravičius, kuris netrukus ne tik išlygino rezultatą (4:4), bet ir persvėrė jį „Lietuvos ryto“ naudai – 6:4. Visgi „Žalgiris“ pelnė dar keturis taškus, o vienintelis aikštės šeimininkų gretose taškus renkantis M.Petravičius atsakė vienu baudos metimu – 8:7.

Atkakli kova vyko ir antroje ketvirčio pusėje. Likus žaisti tris minutes Chuckas Eidsonas vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 15:11. Kėlinio pabaigoje dar penkis taškus iš eilės pelnė Ch.Eidsonas, dvitaškį pridėjo Steponas Babrauskas ir po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ jau turi devynių taškų persvarą –  22:13.

Antrojo kėlinio pradžią ir vėl sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, kurie keturias minutes neleido vilniečiams pelnyti nei taško, patys surengė tris rezultatyvias atakas ir „Žalgirio“ deficitas gerokai sumažėjo – 19:22. Vilniečių metimai ir toliau skriejo pro šalį, o Tadas Klimavičius dvitaškiu įpusėjus kėliniui rezultatą išlygino – 22:22. Negana to, Paulius Jankūnas dvitaškiu po ilgokos pertraukos išvedė svečius į priekį – 24:24.

Likus trims minutėms vilniečiams pagaliau pavyko atgaivinti savo puolimą ir po M.Petravičiaus ir Mindaugo Lukauskio metimų „Lietuvos ryto“ persvara šoktelėjo iki šešių taškų – 32:26. Paskutinę sekundę Justas Sinica pelnė du taškus ir įpusėjus susitikimui „Lietuvos rytas“ priekyje šešiais taškais – 36:30.

Tradiciškai šiose rungtynėse ketvirtį ir vėl sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“, kuris po Manto Kalniečio tolimo metimo ir Eurelijaus Žukausko dvitaškio sumažino deficitą iki minimumo – 35:36. Visgi aikštės šeimininkai penkių Martyno Gecevičiaus taškų dėka įpusėjus ketvirčiui vėl susigrąžino penkių taškų pranašumą – 45:39. Panaši aikštės šeimininkų persvara išliko iki pat kėlinio pabaigos. Mindaugas Lukauskis paskutinę ketvirčio sekundę ir vėl pelnė du taškus, o „Lietuvos rytas“ po trijų kėlinių išlaikė šešių taškų pranašumą – 57:51.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes A.Jomantas buvo nubaustas nesportine pražanga, o Eurelijus Žukauskas ir P.Jankūnas baudos metimais vėl sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki minimumo (58:59), o M.Kalnietis persvėrė rezultatą kauniečių naudai – 60:59. Įpusėjus ketvirčiui pirmąjį savo tolimą metimą pataikė Donatas Zavackas ir „Lietuvos rytas“ vėl išsiveržė į priekį – 64:62. Likus žaisti tris minutes S.Babrauskas atstatė pusiausvyrą – 68:68.

Prasidėjus paskutinei minutei aikštės šeimininkai turėjo minimalią persvarą (71:70), tačiau T.Klimavičius dviem baudų metimais išvedė į priekį žalgiriečius – 72:71. S.Babrauskas dar vartą persvėrė rezultatą (73:72), tačiau D.Šalenga tritaškiu leido „Žalgiriui“ įgyti dviejų taškų pranašumą – 75:73. Ch.Eidsonas baudos metimais jį netrukus panaikino – 75:75. Likus žaisti 5 sekundes Artūras Jomantas neleistinai sustabdė T.Klimavičių, pastarasis pataikė abi baudas – 77:75. Paskutinė vilniečių ataka baigėsi Ch.Eidsono klaida ir „Žalgirio“ krepšininkų triumfu.

„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas 20 (baudos 9/10), M.Petravičius 15 (8 atk.kam.), M.Lukauskis 11, M.Gecevičius 9, S.Babrauskas 8, D.Zavackas 6, A.Jomantas 4, J.Sinica 2.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 27 (baudos 9/11, 13 atk. kam.), D.Šalenga 14 (dvitaškiai 3/4, baudos 2/2), T.Klimavičius 10 (7 atk. kam.), M.Kalnietis 9, J.Mačiulis (tritaškiai 0/5) ir E.Žukauskas (6 atk. kam.), Ž.Janavičius 1.