Ketvirtosiose LKL finalo rungtynėse žiūrovai atkaklios kovos neišvydo. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai palyginti nesunkiai privertė pasiduoti Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą ir, pasiekę pergalę 92:79 (27:23, 29:23, 16:15, 20:18), serijoje iki keturių pergalių įtvirtino savo pranašumą - 3:1.

Susitikimas prasidėjo E. Žukausko dvitaškiu, bet M. Petravičius dviem baudos metimais rezultatą išlygino – 2:2. Abi komandos buvo labai susikaupusios ir darė mažai klaidų. Dvi pražangas greitai susirinko pagrindinis „Žalgirio“ vidurio puolėjas E. Žukauskas, o tritaškį pataikė H. Price‘as ir svečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį –5:4.

Teisėjai neleido žaidėjams grumtis ir fiksavo beveik kiekvieną prisilietimą. Sužaidus vos keturias minutes vilniečiai jau buvo prasižengę net 6 kartus, o kauniečiai – 4. Sėkmingai baudos metimus realizavę žalgiriečiai pabėgo 10:5, bet „Lietuvos ryto“ krepšininkai vienos atakos metu pelnė net 5 taškus ir atstatė pusiausvyrą – 10:10.

Po J. Mačiulio taiklus tolimo šūvio žalgiriečiai vėl kiek nutolo – 15:10. Aikštelėję po antrosios M. Browno pražangos pasirodė M. Popovičius. Vilniečiai po M. Nielseno dviejų taškų su bauda ir Ch. Eidsono dėjimo greitos atakos metu ištirpdė šeimininkų persvarą – 17:17.

G. Jurakas vėl stumdėsi su M. Nielsenu ir teisėjai pagaliau ryžosi skirti pražangą slovėnui. Ją M. Nielsenas pavertė dviem taikliais baudos metimais ir trumpam išvedė „Lietuvos rytą” į priekį – 21:19. Tiesa, Dejuanas Collinsas realizavo iš eilės keturis baudos metimus ir Vilniaus klubas vėl buvo besivejančių vaidmenyje – 23:21.

M. Popovičius ir M. Kalnietis dviem rezultatyviais išpuoliais užbaigė pirmąjį kėlinį - 27:23 „Žalgirio“ naudai.

Ir antrajame kėlinyje kauniečiai tęsė pradėtą spurtą: M. Kalniečio dvitaškis ir D. Šalengos tritaškis privertė A. Trifunovičių prašyti minutės pertraukėlės. Bet ir po jos vaizdas aikštelėje per daug nepasikeitė: M. Popovičius įmetė vieną baudos metimą ir „Žalgiris” pirmąkart įgijo dviženklį pranašumą – 33:23.

Vilniaus „Lietuvos rytas” į tokį varžovų akibrokštą nesugebėjo atsakyti. Tik į aikštę išėjęs D. Markota įspūdingu stiliumi surinko 5 taškus ir kauniečiai išlaikė pakankamai solidžią persvarą – 38:28. Tiesa, sostinės ekipos žaidėjams vis tik pavyko pasinaudoti varžovų atsipalaidavimu ir  kiek sumažinti deficitą. Po H. Price'o prasiveržimo atsiliko jau tik – 38:34.

Toliau priešininkus į neviltį varė D. Markota, pelnęs du taškus su pražanga. Du taiklius baudos metimus dar pridėjo Dejuanas Collinsas ir „Žalgiris” vėl kiek nutolo – 43:34. Po D. Markotos dėjimo su M. Petravičiaus pražanga jau – 48:36.

Vilniaus klubo gelbėtojo vaidmens ėmėsi K. Bajramovičius, sėkmingai užbaigęs kelias iš eilės svečių atakas. Visgi vienas lauke – ne karys, ir kauniečiai neprisileido savo priešininkų arčiau. Likus kiek mažiau nei dviem minutėms iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos žalgiriečiai turėjo 12 taškų pranašumą – 54:42.

J. Mačiulis už ginčus su teisėju V. Dovydavičiumi buvo nubaustas technine pražanga, bet nieko apčiuopiamesnio iš jos išspausti vilniečiams nepavyko. Antrasis kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 56:46.

Atskirų komentarų nusipelnė rungtynių teisėjai, kurie dalino pražangas į kairę ir į dešinę – kitaip sakant, visiems. Po dviejų kėlinių abi komandos buvo nubaustos net po 17 kartų. P. Jankūnas ir A. Jomantas jau turėjo surinkę po keturias asmenines pražangas, dar 4 žaidėjai (trys vilniečiai ir vienas žalgirietis) prasižengė po tris sykius. Pasidarė įdomu, kokių sudėčių ekipos baigs šią dvikovą.

Po pertraukos ekipoms geriau sekėsi gintis nei pulti. Tokia žaidimo eiga buvo parankesnė Kauno krepšininkams, kurie išlaikė dviženklę persvarą. Po K. Bajramovičiaus reido ir dėjimo iš viršaus – 62:52 įpusėjus trečiajam kėliniui.

D. Markota tęsė savo solo pasirodymą, bet į jo taiklų tritaškį lygiai taip pat atsakė A. Jomantas – 65:57. M. Brownas įsmeigė tolimą metimą, E. Žukauskas įmetė puskablį ir žalgiriečiai vėl pasijuto kiek saugiau – 72:61.

Ketvirtą kėlinį dviem taškais su pražanga pradėjo P. Jankūnas – 75:61. Po H. Price‘o klaidos ir D. Šalengos dvitaškio kauniečiai priekyje – 77:63. „Lietuvos ryto” strategas nebeištvėrė ir paėmė minutės pertraukėlę.

Po jos įsisiautėjo D. Šalenga, iš eilės įmetęs 5 taškus – 82:67. Vilniečių gynyba visai subyrėjo ir žalgiriečiams pelnyti taškus buvo ne taip ir sunku. Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms Kauno klubo gerbėjai galėjo jaustis ramiai – jų numylėtiniai pirmavo 86:72.

„Lietuvos ryto” žaidėjai dar pabandė griebtis paskutinio šiaudo ir, surinkę iš eilės 4 taškus, buvo trumpam atgaivinę savo viltis. Tiesa, tai buvo paskutinis vilniečių pasispardymas. E. Žukauskas įkrovė kamuolį iš viršaus ir padidino šeimininkų komandos pranašumą iki 90:77.

Sostinės klubo krepšininkai suprato, kad nebesugebės nieko padaryti ir kapituliavo anksčiau laiko. Klubai dar apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis, bet galutiniam rezultataui tai didesnės įtakos jau neturėjo – 92:79 triumfavo Kauno „Žalgiris”.

„Žalgirio" ekipoje nesulaikomi buvo: D. Markota 20 taškų, M. Brownas 15 taškų, P. Jankūnas 11 taškų, D. Šalenga 10 taškų, E. Žukauskas ir D.Collinsas - po 8 taškus.

„Lietuvos rytą" gelbėti mėgino: K. Bajramovičius 19 taškų, H. Price'as 18 taškų, M. Nielsenas 10 taškų, Ch. Eidsonas ir M. Petravičius - po 9 taškus, A.Jomantas 8 taškai.

Penktasis, ir gali būti, kad jau lemiamas, LKL finalo mačas bus žaidžiamas šeštadienį 18 val. 45 min. Vilniaus „Siemens" arenoje.