33
J. Strelnežiekas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Dramatiškame LKL pusfinalio serijos mače fantastišką pergalę svečiuose iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris Kaune 73:69 (18:21, 14:22, 16:10, 25:16) nugalėjo „Žalgirį“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

33

Ketvirtoji komandų akistata šeštadienį vyks Panevėžyje.

Pirmasis kėlinys klostėsi apylygiai. Abi komandos turėjo minimalią persvarą, bet varžovai išlikdavo šalia. Vis gi kėlinuką laimėti sugebėjo žalgiriečiai, kurie pabaigoje surengė kelias atakas be atsako ir pirmavo 21:18.

Kiek kitoks vaizdas aikštėje buvo antrajame kėlinyje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai atrodė energingai, savo indėlį įnešė ir Tay’us Websteris su Janiu Strelnieku. Netrukus „​​Žalgiris“ po rezultatyvių atakų be gerų epizodų gynyboje susikrovė ir dviženklę persvarą (39:29).

Toks vaizdas aikštėje išliko iki pat didžiosios pertraukos, į kurią komandos išėjo kauniečiams pirmaujant 43:32.

Žaidėjams sugrįžus ant parketo žalgiriečiai kurį laiką neprisileido varžovų arčiau, vis dėlto „Lietkabelis“ po spurto kėlinio pabaigoje 7:0 jau buvo arti žalgiriečių (48:53).

Tačiau ketvirtajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Svečiai ėmė žaisti su didele energija bei kautis dėl kiekvieno kamuolio.

Netrukus jie jau išlygino rezultatą, o po D. Giedraičio taškų jau ir pirmavo 57:55. Čia pat svečiai susikrovė ir šešių taškų persvarą, bet J. Strelniekas pataikė du super svarbius metimus ir vėl grąžino šeimininkus į kovą.

Aikštėje jautėsi milžiniška įtampa, kova vyko taškas į tašką. Vis dėlto lemiamu metu panevėžiečiai nedrebėjo. Užbaigė ataką dvitaškiu G. Kalaitzakis, o komanda vėliau apsigynė ir pirmavo (68:63).

„​​Žalgiris“ vėl priartėjo iki kelių taškų, bet svečiai savo šanso jau nepaleido. Paskutinių sekundžių trileryje svarbų tritaškį dar pataikė A. Milaknis, bet D. Giedraitis sumetė abi baudas ir įtvirtino fantastišką svečių pergalę.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 15 , Lukas Lekavičius 11 (7 rez. perd.), Tai‘us Websteris 9, Artūras Milaknis ir Joffrey Lauvergne‘as po 8.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18, Gediminas Orelikas 16 (6 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 14 (5 rez. perd.), Džordže Gagičius 8 (8 atk. kam.).

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys  „Žalgiris“ 69:73 „Lietkabelis“ (21:18, 22:14, 10:16, 16:25)

Neįtikėtinas mačas ir fantastiškas svečių sugrįžimas rungtynėse. Paskutinių sekundžių trileryje svarbų tritaškį dar pataiko A. Milaknis, bet D. Giedraitis sumeta baudas ir įtvirtina fantastišką svečių pergalę.

„Lietkabelis“ pelno dvitaškį, kauniečiai atsiduria ties prarajos riba. Dar keli svečių taškai ir jie pirmauja 68:63. Na ir kova!

J. Strelniekas! Kokie metimai. Svečiai buvo jau atitrūkę, bet latvio šou ir žalgiriečiai mažina atsilikimą iki 61:62.

Svečiai jau priekyje. Kokia kova, koks panevėžiečių užsidegimas, o žalgiriečiai atrodo sutrikę. Po D. Giedraičio metimo  „Lietkabelis“ pirmauja 57:55

Aikštėje užvirė tikra kova! Svečiai naudojasi žalgiriečių klaidomis ir dar labiau mažina atsilikimą. D. Gagičius greitoje kontratakoje pelno dvitaškį, o K. Maksvytis pašo pertraukėlės – „Žalgiris“ priekyje tik 55:53.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 53:48 „Lietkabelis“ (21:18, 22:14, 10:16)

Bet „Lietkabelis“ rodo charakterį. Spurtas 7:0 ir N. Čanako auklėtiniai artėja (48:53)

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pakankamai tvirtai laiko žaidimo gijas savo rankose. „Lietkabelis“ bando, bet negali arčiau priartėti, o po kauniečių dvitaškių jie jau nuo „Žalgirio“ atsilieka 39:51.

Su didele energija svečiai pradėjo kėlinį, tačiau atsakymų turi ir žalgiriečiai. Tiesa, kauniečiai prameta kelis puikius metimus, o „Lietkabelis“ po G. Oreliko metimo priartėja iki 39:47.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 43:32 „Lietkabelis“ (21:18, 22:14)

Puikus kauniečių kėlinys, kurį uždaro taiklus L. Lekavičiaus metimas. Ilsėtis komandos išeina žalgiriečiams pirmaujant 43:32.

Čia pat tritaškis ir „Žalgiris“ pirmą sykį mače susikrauna dviženklę persvarą (39:29).

Likus 3 minutėms iki kėlinio pabaigos kauniečiai vėl kiek pabėga. Po Luko Lekavičiaus baudos metimų žalgiriečiai priekyje 36:28.

Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai vis dar nežymiai priekyje, bet jų persvarą sumažina iš toli pataikęs Kasparas Berzinis. „Žalgiris“ pirmauja 28:26.

Šeimininkai gražiomis atakomis pradeda kėlinį bei išsiveržia į priekį 26:20. Čia pat su teisėjais į ginčus įsivėlęs panevėžiečių treneris Nenadas Čanakas sulaukia techninės pražangos.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 21:18 „Lietkabelis“

Aikštėje atkakli kova taškas į tašką. Abi komandos atsako į varžovų rezultatyvias atakas. Vis dėlto žalgiriečiams kėlinuko pabaiga susiklosto kiek geriau – Mantas Kalnietis įmeta dvitaškį ir „Žalgiris“ po dešimties minučių pirmauja 21:18.

Bet įpusėjus kėliniui svečiai ir atsako taikliais metimais bei surengia mini spurtą 6:0. Sužaidus penkias minutes švieslentelėje dega lygus rezultatas 10:10.

Kauniečiai pirmieji mače pelno taškus, kai iš toli pataiko Tyleris Cavanaugh (3:0). „Lietkabelis“ surengia kelias atakas, bet Janis Strelniekas puikiai pradeda mačą bei surenka penkis taškus, o „Žalgiris“ pirmavo 8:4.

„Žalgiris“ – „Lietkabelis“ (tiesiogiai) :: Legendos.clan.su