27
Bostono „Celtics“ – Vašingtono „Wizards“ (nuotr. SCANPIX)

Bostono „Celtics“ galiausiai išnaudojo namų aikštės pranašumą. Jie, serijos iki keturių pergalių rezultatui esant 3:3, sugebėjo surasti dar neišnaudotų ginklų, triumfavo 115:105 (27:23, 26:32, 32:24, 30:24) ir žengė į Rytų konferencijos finalą, kuriame jau laukia Klivlendo „Cavaliers“.

27

Rungtynės prasidėjo apylygiai, tačiau iki pat ilgosios pertraukos bent keliais taškais didžiąją laiko dalį pirmavo Bostono krepšininkai, o „Wizards“ buvo besivejančių vaidmenyje.

Tai pasikeitė trečiajame kėlinyje. Beveik visą dešimties minučių atkarpą Vašingtono klubas pirmavo, bet tuomet įvyko lemiamas rungtynių lūžis.

Isaiah Thomasas įskraidino du tolimus metimus iš eilės ir taip pradėjo savo komandos spurtą, kurį užbaigė tas pats Thomasas, o aikštės šeimininkai jau buvo priekyje 94:81.

Tada prasidėjo X faktoriumi tapusio Kelly Olynyko šou. IŠ viso jis suvertė 26 taškus, o 17 iš jų pelnė lemiamame ketvirtyje. Krepšininkas pataikė 10 iš 14 savo metimų, taip pat atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyvesnis už jį buvo tik Isaiah Thomasas, kurio sąskaitoje – 29 taškai ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Vašingtono ekipos neišgelbėjo ir nuostabiai rungtyniavęs Bradley Bealas, kuris suvertė 38 taškus.

NBA Rytų konferencijos finale „Celtics“ žais su Klivlendo „Cavaliers“ komanda, kuri net 4:0 sutrypė Jono Valančiūno Toronto „Raptors“.

„Celtics“: I. Thomas (12 rez. perd.) 29, K. Olynyk 26, A. Horford (6 atk. kam., 5 rez. perd.) 15, J. Crowder 14, M. Smart (6 atk. kam.) 13.

„Wizards“: B. Beal 38, O. Porter Jr. (10 atk. kam.) 20, M. Morris (9 atk. kam.) ir J. Wall (7 atk. kam., 11 rez. perd.) po 18.