36
„Wolves“ – „Prometey“ (Lukas Balandis/ BNS nuotr.)

Trečiadienį Vilniaus „Wolves“ (3/2) stojo į dar vieną Europos taurės kovą savų sirgalių akivaizdoje. Antroje pusėje varžovus pranokęs Lietuvos klubas rezultatu 85:71 įveikė Slobožanskės „Prometey“ (2/4) klubą.

36

Pirmuosius tris taškus savo komandai prabėgus beveik dviem minutėm pelnė „Prometey“ (0:3), o  prabėgus pusei kėlinio Vilniaus ekipa kiek atsilikinėjo nuo varžovų (10:12). Po kelių nesėkmingų „vilkų“ atakų varžovai ją tik padidino (10:14).

Eigirdas Žukauskas buvo taiklus nuo tritaškio linijos,  vėliau du baudos metimus pridėjo ir Rasheedas Sulaimonas, o varžovų sukrauta persvara kiek sumenko (16:20).

Likus 40 sek. R. Sulaimonas smeigė dar vieną tritaškį ir išlygino rezultatą (22:22). Nors varžovai taip pelnė du antrojo šanso taškus, tačiau su sirena dvitaškį pataikė ir Vaidas Kariniauskas, o pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis (24:24).

Antrą kėlinį atidarė jau penktas taiklus R. Sulaimono tritaškis ir rezultatas persisvėrė į „Wolves“ pusę (27:24). Amerikietis antrojo ketvirčio pradžioje jau turėjo 17 taškų (5/5 trit.) ir buvo surinkęs 18 naudingumo balų.

„Vilkams“ niekaip nepavyko susikrauti didesnės persvaros, o po Marcuso Keene’o tritaškio rezultatas vėl išsilygino (29:29).

Djordje Gagičiaus taškai priartino šeimininkus, tačiau M. Keene’as vėl liūdino vilniečius dvitaškiu (31:34).

Likus mažiau nei dviem minutėms Ch. Mekowulu puikiai išnaudojo progą ir pelnydamas du taškus su pražanga išvedė saviškius į priekį (38:36). Į ilgąją pertrauką komandos išsiskyrė minimaliu skirtumu (40:41).

Trečiąjį kėlinį „vilkai“ pradėjo geriau ir po pirmų sėkmingų atakų susikrovė nedidelę persvarą (47:43). Slobožanskės klubas per nedidelę atkarpą suklydo du kartus, o tuo pasinaudoję vilniečiai sėkmingai didino atotrūkį (52:45).

Prabėgus pusei kėlinio „vilkai“ vis dar demonstravo puikų puolimą ir jau buvo priekyje dviženkle persvara (57:47). „Prometey“ sunkiai sekėsi apsiginti, o net ir po poros taiklių varžovų metimų vilniečiai sėkmingai susigrąžino prarastus taškus (62:49).

Paskutinės dvi atakos Vilniaus ekipai buvo nesėkmingos, tačiau prieš lemiamą kėlinį jie išlaikė rimtą persvarą (68:57). Lietuvos klubui padėjo ir tai, kad per tris kėlinius jie buvo suklydę 4 kartus, o priešininkų krepšininkai net 13.

R. Sulaimonas ir toliau žaidė audringai ir ketvirto kėlinio pabaigoje šeštas jo tritaškis padėjo „Wolves“ dėti dar žingsnį į priekį (75:61).

Rashardas Kelly užsidirbo techninę pražangą, bet vilniečiai baudos metimo nerealizavo. Visgi Tre’shawnas Thurmanas vėliau pataikė vieną iš dviejų baudų, užsidirbtų varžovui prasižengus metimo metu (76:63).

Likusio kėlinio laiko metu Ukrainos klubui nepavyko sukurti nieko įspūdingo ir rungtynes Vilniaus klubas laimėjo 14 taškų persvara (85:71).

Ukrainos komandai priklauso Arnoldas Kulboka, tačiau jis dėl traumos ekipai padėti negali. Trenerių štabe dirba Mantas Šernius ir Mantas Valčiukaitis.