REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Finansų ministerija pateikė Vyriausybei siūlymus dėl finansinių technologijų (Fintech) pramonės plėtros Lietuvoje.

Šiandien Finansų ministerija pateikė Vyriausybei siūlymus dėl finansinių technologijų (Fintech) pramonės plėtros Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Siekiame, kad Lietuvos finansų rinka žymiai labiau prisidėtų prie ekonomikos augimo. Viena iš priemonių – sudaryti palankias sąlygas finansinių technologijų plėtrai. Šios srities įmonių kuriamos inovacijos virsta paslaugomis, kurios bus itin svarbios verslo plėtrai ir konkurencingumui. Lietuva eina koja kojon su Fintech pramone – dabar svarbu nesustoti ir tinkamai išnaudoti atveriamas galimybes“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

REKLAMA

Lietuva pastaraisiais metais sukūrė gerą pagrindą finansinių technologijų pramonei, daug dėmesio skiriama paskatoms, kad Fintech kompanijos kurtųsi mūsų šalyje. Vyriausybei siūlomi tolesni sprendimai susiję su Fintech plėtrai palankia teisine aplinka, kapitalo pasiūla kiekviename plėtros etape (pvz., galimybėmis Fintech įmonėms pasinaudoti Europos Sąjungos investicijomis finansuojamomis priemonėmis, kaip „Inogeb LT“), finansinių technologijų produktų paklausa ir jos skatinimu (pvz., priemonėmis, lengvinančiomis atsiskaitymą negrynaisiais pinigais), paslaugų bei profesionalios darbo jėgos pasiūla.

REKLAMA
REKLAMA

Numatomomis priemonėmis siekiama, kad verslui nebūtų nepagrįstų kliūčių teikti paslaugas nuotoliniu būdu, o konsultacijos, informacija ir duomenys Fintech įmonėms būtų teikiami „vieno langelio“ principu (pavyzdžiui, Lietuvos bankas sukūrė ir tobulina Newcomer programą į mūsų šalį persikeliančioms užsienio įmonėms). Taip pat numatoma atverti kelią Blockchain (decentralizuotos viešos transakcijų saugojimo sistemos) technologijai, kuri leistų supaprastinti atsiskaitymo, apskaitos, dokumentų sudarymo paslaugas.

Pasiūlymus Vyriausybei dėl Fintech plėtros parengė Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Informacinės visuomenės plėtros komiteto, „Investuok Lietuvoje“, „Versli Lietuva“ agentūrų ir kitų valstybės institucijų ekspertai. Rengiant pasiūlymus buvo bendradarbiaujama ir konsultuojamasi ir su verslo atstovais.

Fintech pramonė atsirado stiprėjant sąsajoms tarp finansinių paslaugų ir informacinių technologijų sektorių. Inovatyvūs bendri sprendimai leidžia greičiau, pigiau ir patogiau teikti finansines paslaugas (ypač mokėjimų, elektroninių pinigų ir finansavimo srityse) vartotojams ir verslui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų