REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medžiagą dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) tarnybinių butų privatizavimo Seimo Audito komitetas perduoda Generalinei prokuratūrai, departamentui rekomenduojama sustabdyti privatizavimo procesą.

REKLAMA
REKLAMA

"Liko daug neatsakytų klausimų, šiandien komitetas padarė tarpinį sprendimą, turimą medžiagą perduoti Generalinei prokuratūrai su prašymu ginti viešąjį interesą, rekomenduoti VSD sustabdyti tarnybinių butų pardavimą, kol bus Generalinės prokuratūros įvertinimas, ir paprašyti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išsiaiškinti tarnybinių butų poreikį, kad būtų užtikrintas normalus VSD funkcionavimas", - po komiteto posėdžio sakė jo vadovas Donatas Jankauskas.

REKLAMA

Posėdyje dalyvavęs VSD vadovo pavaduotojas Alfonsas Balzaris pateikė informaciją, jog departamento darbuotojams leista išsipirkti jų gyvenamus butus, išbraukus iš tarnybinių butų sąrašo kaip nebereikalingus.

VSD direktoriaus pavaduotojas tarp motyvų, kodėl leista privatizuoti tiek butų, minėjo jų prastą būklę, o kapitalinio remonto esą nebuvo galima atlikti, todėl butus ir leista išsipirkti jų savininkams.

Po komiteto posėdžio A.Balzaris situacijos žurnalistams nekomentavo, tepasakęs, jog "viskas vyksta teisėtai".

REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos ministerijos (AM) Statybos ir būsto departamento vadovė Edita Meškauskienė tuo tarpu pateikė informaciją, jog teisiškai numatyta tvarka kapitalinį remontą turi atlikti nuomotojas, t.y. VSD, o lėšų tokiam remontui departamentas neieškojo.

"Kaip ten bebūtų, teisės aktai numato, kad kapitalinis remontas vykdomas nuomotojo, t.y. VSD turėjo atlikti kapitalinį remontą. Finansų ministerija yra pateikusi duomenis, kad į juos nebuvo kreiptasi lėšų kapitaliniam remontui", - po posėdžio žurnalistams sakė E.Meškauskienė.

Paklausta, kokiomis sąlygomis paprastai tarnybiniai butai pripažįstami nebereikalingi, AM atstovė sakė, jog paprastai - įstaigos užsidarymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Pirmas etapas privatizuojant - pripažinti, kad patalpa nereikalinga jiems atlikti savo funkciją. Na, sakysime, kad (įstaiga - BNS) užsidaro. Taip kaimiškai liaudiškai sakant, VSD užsidaro, darbuotojų nebebus ir nebereikės nieko apgyvendinti, tai yra kaimiškas toks pasakymas", - aiškino E.Meškauskienė.

Audito komiteto vadovas D.Jankauskas sakė neišgirdęs argumentuotos motyvacijos, kodėl VSD kaip nereikalingų nusprendė atsisakyti 39 tarnybinių butų.

"Mes taip ir neišgirdom argumentuotų motyvų, kodėl VSD nebereikalingas toks skaičius tarnybinių butų, tų atsakymų mes negavom, galbūt prokuratūrai pavyks gauti", - sakė D.Jankauskas.

REKLAMA

Audito komitetas anksčiau kreipėsi į Aplinkos ministeriją, prašydamas atsakyti, ar VSD butų privatizacija vyko teisėtai, tačiau, pasak komiteto vadovo D.Jankausko, turimos medžiagos įvertinti privatizavimo procesą nepakanka.

Nuspręsta kreiptis į VSD bei Aplinkos ministeriją dėl papildomos informacijos suteikimo.

Tarnybinį butą Vilniuje turi ir VSD vadovas A.Pocius. VSD vadovas iš Nekilnojamojo turto registro yra išsiėmęs pažymą, reikalingą buto privatizavimui, tačiau žurnalistams teigė dėl buto galimo privatizavimo dar svarstąs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų