REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienintelė Lietuvos parolimpinės rinktinės moteris Ramunė Adomaitienė Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse į tolį nušoko 4 metrus 52 centimetrus ir liko ketvirta.

Vienintelė Lietuvos parolimpinės rinktinės moteris Ramunė Adomaitienė Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse į tolį nušoko 4 metrus 52 centimetrus ir liko ketvirta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo bronzą iškovojusios 25 metų lenkės Annos Trener-Wierciak lietuvė atsiliko vos 1 centimetru.

„Aš dariau viską, ką galėjau šiuo momentu. Man taip yra gerai. Man tiktai gaila jūsų, draugų, pažįstamų, kad jūs visi tikėjotės. Aš tiek dirbau visą vasarą – kiekvieną dieną treniruotės. Galvojau, kojas pakratysiu. Bet gi reikia ruoštis parolimpinėms. Aš negaliu kiekvienose varžybose daryti asmeninių rekordų“, - iškart pasibaigus varžyboms sakė R. Adomaitienė.

REKLAMA

Aukso medalis F38 neįgalumo grupėje atiteko 24 metų kinei Junfei Chen (4,77 m), o sidabrą iškovojo 23 metų australė Taylor Doyle (4,62 m).

„Kinė išlindo tik parolimpinėse. Taip, ji gražiai nušoko, bet tai tu dalyvauk visus keturis metus varžybose, o ne prieš parolimpines išlįsk. Kinės pagrindinis privalumas – jos greitis. Pažiūrėkite – visos trys laimėjusios yra mažytės, greitos, o mes – kaip antilopės. Jos iš greičio kiek nulekia, tiek nušoka. Šuolį į tolį lemia ne rankų ar dubens technika, o greitis. Jos – sprinterės, net su sprinto startukais šoko“, - šviežiais varžybų įspūdžiais dalijosi R. Adomaitienė.

REKLAMA
REKLAMA

47 metų Lietuvos sportininkė juokavo, kad ji varžėsi su savo dukters amžiaus lengvaatletėmis: „ateina jauna karta, reikia jai leisti sportuoti“.

Ramunę Adomaitienę treniruoja jos mama Algina Marija Vilčinskienė.

„Jau žinau, ką man sakys mama, bet aš jai sakau: „tu sakyk ką nori, aš vis tiek tave myliu“. Man mama tiek daug atidavė, kad turbūt nė viena mama nėra tiek įdėjusi. Išėjo, kaip išėjo. Aišku, būtų labai malonu, jeigu užkabintų medalį, bet aš dariau 100 procentų, o jeigu to vieno centimetro nepridėjo iš viršaus, tai nepridėjo“, - tikėjimo pilna liko R. Adomaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris pasakojo, kad kai esi pripratusi treniruotis viena, parolimpinių varžybų metu sunkiausias yra laukimas, kol visos dalyvės atliks šuolį ir vėl ateis tavo eilė.

„Aš viską dariau mintinai. Šuolis į tolį – man tai yra įaugę į kraują. Aš nieko negalvojau. Ten apie galvojimą nėra kalbos. Gali įsibėgėjimo metu kažkiek pridėti ar atimti – aš pataikiau gražiai visus žingsnius, o po to jau šuolis, kritimas... Tas laukimas yra pats sunkiausias. Esu įpratusi treniruotis viena, darau po dešimt šuolių iš karto. O čia ateini, lauki dešimt minučių, kol apsisuks visų ratas. Kai kitų rungčių nugalėtojams himnai groja, turi stovėti, laukti“, - tik varžybų dalyviams suprantamais potyriais dalijosi R. Adomaitienė.

REKLAMA

Klaipėdos miesto sporto centro vaikų trenere dirbanti R. Adomaitienė sakė, kad po parolimpiados tikrai toliau sportuos.

„Dalyvausiu varžybose ar ne – savo kūną aš vis tiek treniruosiu. Jis yra pripratęs judėti ir aš jo nepaliksiu sėdėti“, - apie ateitį kalbėjo R. Adomaitienė.

R. Adomaitienė asmeninis geriausias rekordas šuolio į tolį rungtyje siekia 4,65 metro, sezono rekordas – 4,61 metro. F38 neįgalumo grupės moterų šuolio į tolį rekordas (5,22 metro) priklauso rusei Margaritai Gončarovai, kuri šių metų pelnė Europos čempionato auksą, o R. Adomaitienė – sidabrą.

Pirmadienį parolimpiadoje startuos Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas – jis 16.26 val. Lietuvos laiku plauks 50 metrų laisvu stiliumi atrankoje, o vyrų golbolo rinktinė 20.15 val. susitiks su Kinijos komanda, kuriai vienu įvarčiu nusileido Pekino parolimpinių žaidynių finale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų