REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario 28-ą dieną, Hiutenfelde (Vokietija) esančioje Renhofo pilyje paroda „Laiškas iš Lietuvos“ atidaryta nauja lietuviška fotografijų galerija. Europos lietuvių kultūros centro (ELKC) Vokietijoje iniciatyva įkurtoje galerijoje, kuri nusidriekia per tris erdvios Renhofo pilies aukštus, ateityje planuojama rengti Lietuvą ir jos gyventojus pristatančias fotografijų parodas.

REKLAMA
REKLAMA

Gausiai susirinkusius parodos lankytojus pasveikino bei iš Lietuvos atvykusiems, parodoje savo darbus eksponuojatiems fotografams Marijai Šileikaitei-Čičirkienei, Vytautui Tamoliūnui, Zenonui Baltrušiui ir parodos kuratorei Dovilei Zelčiūtei padėkos žodį tarė Europos lietuvių kultūros centro direktorius Rimas Čuplinskas. Jis džiaugėsi, kad galerija atidaroma tokio aukšto lygio Lietuvos fotomenininkų paroda.

REKLAMA

Dovilė Zelčiūtė trumpai pristatė parodoje eksponuojamus kūrinius bei jų autorius. „Laišką iš Lietuvos“, kurį sudaro trylikos fotomenininkų ekspozicija, visi kūrėjai „rašė“ savo fotografijų stiliumi, pasitelkdami jiems būdingus žanrus.

Pasak kuratorės, ši paroda – tai žvilgsnis į Tėvynę joje gyvenančio ir kuriančio fotomenininko akimis. Ne parodomasis, ne „gliancinis“ Lietuvos portretas, o jos autentiška kasdienybė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašoma pranešime spaudai, ekspozicijoje drąsiai gretinami žinomiausių Lietuvos foto meistrų, tokių kaip Antanas Sutkus, Romualdas Rakauskas, Aleksandras Macijauskas, Romualdas Požerskis ar Algimantas Aleksandravičius, kūryba su jaunesnių ir jau ėmusių garsėti menininkų – Rimaldo Vikšraičio, Vytauto Pletkaus, Aleksandro Ostašenkovo, Gintaro Česonio bei Evaldo Ivanausko – darbais. Vienoje ekspozicijoje galerijos lankytojai ras skirtingos patirties, amžiaus, skirtingos stilistikos menininkų darbus.

Kiekvienas, įtakotas savo paties talento ir likimo, ištaria, praneša pasauliui žinią: kas jam yra Tėvynė, kokia ji – peizažas ir mylimas gimtasis miestas, socialinės fotografijos motyvai ir poetinis žvilgsnis į pasaulį, portretas ir Lietuvos miesteliai, Vilniaus stogai ir apsnigtos Kauno gatvės, pasaka ir modernusis skaitmeninis komponavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trisdešimt penkių fotografijų „Laišką iš Lietuvos“, sėkmingai ir tarsi simboliškai pradeda M. Čičirkienės darbas „Pavartyčiai“. Jame – kaimenė avelių, pasklidusių po ganyklą.

Iš Lietuvos atvykę menininkai padovanojo Kultūros centrui ir Vasario 16-osios gimnazijos bibliotekai šūsnį įsimintiniausių Lietuvos fotomenininkų albumų, o dėkodama visoms prie parodos įgyvendinimo prisidėjusioms institucijoms ir kitiems talkininkams

D. Zelčiūtė apibendrino: „Atvažiavusi supratau, kad Lietuva turi „atsarginę“ širdį – Hiutenfeldą“, kurioje, anot jos, už Lietuvos ribų nuosekliai ir kantriai puoselėjama tautinė vienybė ir savimonė.

Planuojama, kad „Laiškas iš Lietuvos“ 2009-aisiais apkeliaus ir kitus Europos kraštus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų