• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus pusmečiui po AB „Ekranas“ bankroto, Panevėžyje nedarbo bomba dar nesprogusi, tačiau ekspertai neatmeta galimybės, kad tai tik laiko klausimas, rašo „Verslo žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su antrinių AB „Ekranas“ įmonių darbuotojais 2006 m. viduryje darbo neteko iš viso apie 4.000 žmonių.

REKLAMA

Į Panevėžio darbo biržą pradėjusius plūsti buvusius „Ekrano“ darbuotojus graibstyte graibstė daugelis darbuotojų ieškančių darbdavių. Greičiausiai darbą susirado vyrai: iš šiuo metu darbo beieškančių 1.097 buvusių „Ekrano“ darbuotojų 65% yra moterų.

Bendras nedarbo lygis Panevėžyje 2007 m. sausio 1 d. buvo 5,3%. Dalis bedarbių mokosi ilgalaikiuose kursuose. Iš viso įvairiomis mokymo ir perkvalifikavimo programomis jau pasinaudojo beveik 500 bankrutavusios įmonės darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvę „Ekrano“ darbuotojai – daugelis turintys aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą, - sako Juozas Mėlynavičius, Panevėžio darbo biržos direktorius. – Kita vertus, bene kas trečias darbuotojas yra siauros, jokioje kitoje veikloje nepritaikomos specializacijos. Net 26% šių bedarbių yra vyresni nei 50 metų.“

Dalis iš AB „Ekranas“ atleistų darbuotojų pirmuosius tris mėnesius gavo maksimalią draudimo nuo nedarbo išmoką – 848 Lt. Tikėtina, kad dėl gaunamų išmokų daugelis žmonių neskuba ieškoti darbo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau išmokoms einant į pabaigą, neskubantieji darbintis jau greitai bus priversti apie tai galvoti. Tačiau sunkiau įsidarbinti yra ir bus moterims, nes daugelis naujai Panevėžyje kuriamų darbo vietų potencialiai skirtos vyrams.

Panevėžio verslo konsultacinio centro direktorė Akvilė Ramanauskienė teigia, kad įsidarbinti „Ekrano“ darbuotojams naujose darbovietėse sunkumų gali sudaryti ir tai, kad įmonės dažniau pageidauja jau parengtų specialistų, nes neskiria pakankamai lėšų jų paruošimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų