Ketvirtadienį Vilniuje buvo sužaistas atsakomasis UEFA Europos lygos pirmojo etapo susitikimas tarp vietos „Vėtros“ ir Grevenmacho „Grevenmacher“ futbolininkų iš Liuksemburgo. Mačą įtikinamai 3:0 (3:0) laimėjo ir kelialapį į antrąjį turnyro etapą iškovojo mūsiškiai.

Svečiai iš Liuksemburgo dvikovą su „Vėtra“ pradėjo labai susikaustę ir nepasitikėdami savimi. To įrodymas – 18 min. Danielio Husso pelnytas įvartis į savus vartus, išvedęs lietuvius į priekį 1:0.

Vilniečiai ir toliau tvirtai diktavo savo sąlygas bei kūrė pavojingas progas, o 33 minutę galingu baudos smūgiu iš toli pasižymėjo gynėjas Tadas Kijanskas – 2:0.

„Vėtros“ žaidėjai nusprendė visus reikalus išspręsti dar iki pertraukos ir 37 minutę įmušė ir trečią įvartį: savo žodį tarė saugas Robertas Vėževičius – 3:0.

Antrajame kėlinyje šeimininkai kiek nusiramino ir leido lengviau atsikvėpti „Grevenmacher“ klubo gynybai. Nors mūsiškiai dar turėjo šansų padidinti savo ir taip ryškią persvarą, jiems to padaryti nebepavyko. Finalinis teisėjo iš Makedonijos Gorano Spirkoskio švilpukas paskelbė užtikrintą „Vėtros“ triumfą 3:0.

Laimėję dviejų akistatų seriją įspūdingu bendru rezultatu 6:0, vilniečiai žengė į antrąjį UEFA Europos lygos etapą.

Priminsime, kad pirmosios rungtynės tarp šių komandų prieš savaitę Grevenmache baigėsi taip pat triuškinama „Vėtros“ pergale 3:0.

„Vėtra“ antrajame Europos lygos etape liepos 16 ir 23 dienomis susitiks su Helsinkio HJK klubu iš Suomijos.

Kiti Lietuvos klubai – Marijampolės „Sūduva“ ir FBK „Kaunas“ – kovas šiame turnyre pradės irgi antrajame etape: „Sūduva“ išmėgins jėgas su „Randers“ (Danija), o FBK „Kaunas“ – su „Sevojno“ iš Serbijos.