REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos apeliacinis teismas priėmė naują sprendimą žinomo verslininko Igno Staškevičiaus reketo byloje.

Lietuvos apeliacinis teismas priėmė naują sprendimą žinomo verslininko Igno Staškevičiaus reketo byloje.

REKLAMA

Prieš tai dėl šio nusikaltimo Vilniaus apygardos teismas buvusiam verslininko vairuotojui Dariui Šulskiui buvo paskyręs 4,5 metų įkalinimą. Jo žmona Patricija išsisuko su lygtine bausme.

Vis dėlto, Lietuvos apeliacinis teismas padarė tam tikras korekcijas, kurios lėmė, kad D. Šulskis už grotų praleis 2 metus, o likusią bausmės dalį atliks būdamas laisvėje su tam tikrais apribojimais.

„Byla yra dėl neteisėto informacijos apie asmens privatų gyvenimą rinkimo, didelės vertės turto prievartavimo ir neteisėto disponavimo šaudmenimis. Ji išnagrinėta ne viešuose teismo posėdžiuose.

Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino pirmosios instancijos teismo išvadą, kad nuteistieji neteisėtai rinko informaciją apie privatų asmens gyvenimą ir grasindami paskleisti informaciją apie privatų gyvenimą prievartavo asmens turtą“, – tv3.lt pasakojo Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Vilma Budėnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėjų kolegija pritarė pirmosios instancijos teismui, kad nuteistieji nusikalstamas veikas padarė veikdami kartu. Tiesa, padarytos tam tikros korekcijos.

REKLAMA

„Lietuvos apeliacinis teismas vieno nuteistojo padarytą veiką, susijusią su dviejų šaudmenų (šovinių) laikymu, pripažino mažareikšme ir tuo pagrindu atleido nuteistąjį nuo baudžiamosios atsakomybės.

Todėl nuteistajam paskirta 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Nuteistajam taikytas dalies bausmės vykdymo atidėjimas, nustatant, kad jis dvejų metų laisvės atėmimo bausmės dalį atliks įkalinimo įstaigoje, o likusios dalies, t. y. dvejų metų trijų mėnesių, bausmės vykdymas atidedamas trejų metų laikotarpiui.

Asmuo įpareigojamas tuo metu dirbti arba mokytis, tęsti darbą ar mokslą. Taip pat jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė: visą bausmės atidėjimo laikotarpį jam uždrausta artintis arčiau kaip 200 m prie nukentėjusiojo, bet kokia forma bendrauti ir ieškoti ryšių su nukentėjusiuoju“, – pabrėžė V. Budėnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Dalinio bausmės vykdymo atidėjimo institutas taikytas, atsižvelgiant į tai, kad nuteistasis dirba, teisiamas pirmą kartą, turi šeimą, rūpinasi vaikais, ir teisėjų kolegijai nusprendus, kad bausmės tikslai bus pasiekti atlikus tik dalį realios laisvės atėmimo bausmės. Kita Vilniaus apygardos teismo nuosprendžio dalis palikta nepakeista.

Privalės atlyginti žalą

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad 2020-ųjų pradžioje Vilniaus apygardos teismas paskelbė šiek tiek kitokį nuosprendį šioje reketo byloje.

Buvęs I. Staškevičiaus vairuotojas D. Šulskis pripažintas kaltu dėl neteisėto asmeninės informacijos rinkimo, turto prievartavimo ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei šoviniais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam buvo paskirta 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. D. Šulskis atlikti bausmę pasiųstas į pataisos namus.

Kiek nuolaidesnis teismas buvo D. Šulskio žmonai Patricijai. Vis dėlto, ji pripažinta kalta dėl neteisėto asmeninės informacijos rinkimo ir turto prievartavimo.

Moteriai paskirta 3 metų ir 3 mėnesių įkalinimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Taip pat apribotas P. Šulskienės judėjimas.

Taip pat Vilniaus apygardos teismas iš sutuoktinių poros I. Staškevičiui priteisė 175 tūkst. eurų turtinei žalai ir 5 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Jautė baimę

I. Staškevičius anksčiau yra sakęs, kad dėl sutuoktinių Šulskių veiklos patyrė prievartą, jautė baimę dėl savo šeimos saugumo.

REKLAMA

Bylos duomenimis, sutuoktiniai iš verslininko kelis kartus reikalavo pinigų, grasindami sukompromituoti jį atskleisdami neteisėtai surinktą informaciją. Iš pradžių I. Staškevičius mokėjo pinigus – 300 tūkst. eurų buvo įforminti kaip dovana pas notarą, dar 12 tūkst. eurų perduoti grynaisiais.

Pernai žiemą sužinoję apie maždaug 3 mln. eurų sandorį, kurį ketino vykdyti I. Staškevičius, Šulskiai, įtariama, pareikalavo 1,5 mln. eurų. Kai verslininkas perdavė 10 tūkst. eurų, netrukus D. Šulskis buvo sulaikytas.

Anot bylos, sutuoktiniai neteisėtai informaciją apie I. Staškevičių rinko nuo 2015 metų rudens iki 2017 metų vasario. I. Staškevičiaus automobilyje buvo įrengti pasiklausymo ir sekimo prietaisai, jais fiksuoti automobilio salone vykę pokalbiai, nustatyta verslininko buvimo vieta.

REKLAMA

Be to, vairuotoju dirbęs D. Šulskis buvo įrengęs vaizdo įrašymo priemones kitose I. Staškevičiaus buvimo vietose, apie kurias žinojo iš anksto, sekė jį.

I. Staškevičius yra vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių „VP grupė“ smulkusis akcininkas – jam priklauso maždaug po 2 proc. įvairių grupės įmonių akcijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų