• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Vis trinate sausėjančias akis, jos parausta ir peršti? Toks esate tikrai ne vienas. Pasirodo, kad egzistuoja daugybė priežasčių ir sutrikimų, kurie gali sukelti tokius nemalonius pojūčius. Atrinkome 5 dažniausiai pasitaikančias akių paraudimo priežastis ir greičiausią būdą to išvengti.

Vis trinate sausėjančias akis, jos parausta ir peršti? Toks esate tikrai ne vienas. Pasirodo, kad egzistuoja daugybė priežasčių ir sutrikimų, kurie gali sukelti tokius nemalonius pojūčius. Atrinkome 5 dažniausiai pasitaikančias akių paraudimo priežastis ir greičiausią būdą to išvengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sausų akių sindromas

Sausų akių sindromas– tai negalavimas, atsirandantis sutrikus ašarų gamybai ir padidėjus jų išgaravimui. Išsausėjus akims akys tampa jautrios šviesai, ima lietis vaizdas, akys rausta ir peršti.

REKLAMA

Šį negalavimą gali sukelti tiek išoriniai veiksniai, tiek vidinės organizmo priežastys. Pastarosios gali būti įvairių vaistų, tokių kaip, kontraceptinės tabletės, vartojimas. Taip pat akių išsausėjimas dažniau pasitaiko vyresniame amžiuje, turint lėtinių ligų ar po akių operacijų. Išorinės sausų akių priežastys dažniausiai yra sausas oras, šaltis, karštis ar kondicionierių naudojimas patalpose ir automobiliuose. Taip pat svarbu nepamiršti, kad sausomis akimis itin dažnai skundžiasi dirbantieji prie ekranų, kadangi mėlyna šviesa vargina ir džiovina akis.

REKLAMA
REKLAMA

Alergijos

Nesvarbu, ar kenčiate nuo alergijos dulkėms, žiedadulkėms, ar augintinio plaukams, visa tai gali sukelti akių paraudimus, perštėjimą ar sausumą. Be šių simptomų paprastai pasireiškia ir kiti – vargina sloga, čiaudulys, gali perštėti gerklę ar netgi pakilti temperatūra.

Trūkusi kraujagyslė

Jei laikas nuo laiko pastebite staiga paraudusią vieną iš akių, gali būti, kad jūsų akių kraujagyslės yra linkusios trūkinėti. Kraujagyslė akyje gali trūkti dėl intensyvaus čiaudulio ar vėmimo, sunkumų kilnojimo ar net dėl per dažno akies trynimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip sau padėti?

  • Ilgiau padirbus kompiuteriu ar paskaičius, akių kraujagyslės įsitempia ir pradeda trūkinėti, o akys parausta ir išsausėja. Šiuo atveju pravartu išbandyti drėkinamuosius akių lašus „Starazolin Complete“, kurių sudėtyje - natrio hialuronatas ir dekspantenolis (provitaminas B5). Natrio hialuronatas – tai natūrali medžiaga, užtikrinanti ilgalaikį drėkinimą. Dekspantenolis yra B vitaminų grupės medžiaga, kuri padeda greičiau atstatyti pažeistą akies paviršių. Šios abi medžiagos drėkina, atgaivina, apsaugo ir maitina akies paviršių. Šiuose akių lašuose nerasite konservantų, be to juos galima naudoti nešiojant įvairių tipų akių lęšius.
  • Akių paraudimą gali padėti sumažinti ir ledas. Tai – stebėtinai efektyvi priemonė. Uždėkite ant akių kelis ledukus ir palaikykite 15 minučių – paraudimas greitai išnyks, o akys pailsės.
  • Kad akys mažiau pavargtų ir taip neraustų, vartokite vitaminą C (tinka ir askorutinas). Daug šio vitamino turi kiviai, citrinos ir kiti vaisiai, taip pat – švieži žalumynai ir daržovės.
  • Sumažinti akių nuovargį ir paraudimą padeda specialūs pratimai, pavyzdžiui, užsimerkus judinti akių obuolius ratu. Dažniau žiūrėkite į žalios spalvos daiktus (puikiai ramina akis), į tolį, tada – į ką nors arti. Tokie pratimai ne tik leidžia akims pailsėti, bet ir padeda išsaugoti gerą regėjimą.
  • Akis ramina ir jų paraudimą mažina ramunėlių nuoviras. Suvilgykite nuovire vatos diskelius ir 10 minučių palaikykite ant akių – greitai pastebėsite, kad paraudimas išnyks, o akys ir vėl atrodys gražiai. Jeigu ramunėlių neturite, tiks ir pora agurko griežinėlių – poveikis bus tas pats, tik tuo pačiu dar ir tonizuosite jautrią odą aplink akis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų