REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei pasiimsite penkiasdešimties litų banknotą ir pažvelgsite į jo reversą (t.y. į sostinės Katedros aikštės atvaizdą), pamatysite, jog kažko trūksta. Atstatomi Valdovų rūmai Katedros aikštės vaizdą radikaliai keičia jau dabar, tačiau ant banknotų jų veikiausiai neišvysime, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Dailininkų Giedriaus Jonaičio ir Rimvydo Bartkaus sukurtas 50 litų banknotas jau dabar mena greičiau istorinį Vilniaus vaizdą. Tačiau net pabaigus Valdovų rūmų statybas, banknotas keičiamas nebus.

REKLAMA

Lietuvos banko valdybos narys Audrius Misevičius „Respublikai“ teigė, esą centrinis šalies bankas nemato jokio reikalo penkiasdešimtinėje atvaizduoti dabartinį Katedros aikštės vaizdą. Mat netikslumų esama ir kitose kupiūrose, o „už enciklopedinį tikslumą svarbiau profesionali banknoto kompozicija“.

„Banknotų miniatiūros - meno kūriniai, o ne momentinės fotografijos. Ar tikrai dabar tokie krūmai Merkio slėnyje, kaip dailininkas Giedrius Jonaitis pavaizdavo 500 litų banknoto vienoje pusėje? Arba negi turime atstatyti Klaipėdos švyturį, kurį dailininkas Rytis Valantinas nupiešė vienoje 200 litų banknoto pusėje? Švyturys iškilo dar 1796 metais, o nustojo veikti prieš Antrąjį pasaulinį karą.

Beje, kai apyvartoje pasirodė 200 litų banknotas, pasigirdo kritikų balsų, esą ne iš tos pusės į molą plakasi bangos, ne ten šviečia švyturys, kaip matome banknote. Kaip jau aiškinta, jūra ir švyturys - ne peizažas, tiksliai nupieštas, o dailininko parinkti lietuviški simboliai“, - kalbėjo A.Misevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų