REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis, premjeras Andrius Kubilius pamėgino nuraminti valdančiąją koaliciją sugriauti grasinusį Tautos prisikėlimo partijos lyderį Arūną Valinską. Nerimą dėl jos tvirtumo išsako ir Liberalų Sąjūdžio vadovas, ūkio ministras Eligijus Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA

A. Kubilius: A. Valinskas ūkio ministro nespaudė

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio rašte minimų susitikimų ir pokalbių su Aplinkos ministerijos pareigūnais dėl daugiabučių namų renovavimo programos viešinimo nereikėtų laikyti spaudimu, tai buvo „kietos darbinės diskusijos“, - teigia premjeras A. Kubilius.

REKLAMA

Penktadienį išplatintame Ministro pirmininko tarnybos pranešime spaudai jau teigiama, kad Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo Žydrūno Plytniko kontaktai su Aplinkos ministerijos pareigūnais vadinamojoje D. Kreivio pažymoje aprašyti paties A. Kubiliaus prašymu, bet visai nėra vertintini kaip spaudimas.

„Kadangi spaudoje vis pasirodydavo gandų, kad dėl daugiabučių renovacijos viešinimo konkurso tariamai buvo kažkoks spaudimas, ministras pirmininkas A. Kubilius paprašė ūkio ministro D.Kreivio, kad jis savo pažymoje aprašytų ir jam žinomą situaciją, susijusią su daugiabučių viešinimo konkursais", - teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

„Pažymoje išdėstytoje medžiagoje nematau jokio spaudimo, tik kietas darbines diskusijas labai svarbiu klausimu", - teigia A. Kubilius.

Ketvirtadienį A. Valinskas ne tik griežtai atmetė D. Kreivio dokumente daromas užuominas, bet dar ir pareiškė, kad spaudimą jam ir Aplinkos ministrui, reikalaudami sau ir konservatoriams naudingų konkursų rezultatų, darė D. Kreivio ir Ž. Plytnko „aplinkos žmonės“. Jis teigė, kad TS-LKD ne pirmą kartą nedorai elgiasi su partneriais ir sakė svarstysiąs galimybę iš koalicijos trauktis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Masiulis: darnos koalicijai nepridėta

Susisiekimo ministras, Liberalų Sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis pripažino, kad koalicijai darnos D. Kreivio išplatintas tekstas nepridėjo. „Turint omenyje artėjančią sesiją ir interpeliaciją energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, šiaip nervingą aplinką, akivaizdu, kad tokie incidentai nepasitarnauja koalicijos tvirtumui ir darnesniam darbui. Šiuo atveju, premjerui A. Kubiliui, kaip koalicijos lyderiui, tenka didelė atsakomybė“, - sakė jis balsui.lt.

Pačią pažymą E. Masiulis taip pat vertino nevienareikšmiai. „Apskritai, Lietuvos istorijoje tokio žanro dokumentas pasirodo išvis pirmą kartą. Jame yra ir epizodų, kur kalbama apie pasiūlymus papirkti ir panašius dalykus, kurie turi būti vertinami kriminalinio proceso tvarka. Tačiau yra ir dalykų, kurie man panašūs į normalių darbinių situacijų aprašymą, kai vienoje ar kitoje ministerijoje vyksta diskusijos, derinamos pozicijos ir išsakomi skirtingi argumentai. Neįžvelgiu ten jokio spaudimo“, - stebėjosi E. Masiulis.

REKLAMA

Pasak ministro, natūralu ir tai, kad verslas siekia įgyvendinti savo interesus, tik klausimas kyla dėl to įgyvendimo formų.

„Natūralu, kad būnant ministru susiduri su interesų kova, verslininkų užklausimais. Kai interesas viešai deklaruojamas, dėl jo vyksta diskusijos, kurias kartais aprašo ir žiniasklaida, nematau tame nieko blogo. Mes, tiesa, turime tokią praktiką, kad prieš priimdami tam tikrus svarbius sprendimus paprašoma ir specialiųjų tarnybų išvadų. Jei kas kėsinasi papirkti ir grąsina, tai tokiu atveju yra labai aiškios taisyklės ir procedūros – ką ir kaip reikia daryti, į ką ir kokia forma kreiptis“, - tvirtino ministras.

REKLAMA

Koalicija braška

Susirinkusi Jungtinė Liberalų ir centro Sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos frakcija penktadienį žadėjo svarstyti, kaip elgtis D. Kreiviui savo pažymoje tariamu spaudimu neskaidriai veikti apkaltinus ne tik opoziciją, bet ir koalicijos partnerius.

Prisikėlėliai, pasitarę su liberalcentristais, penktadienį dar nieko konkretaus dėl dalyvavimo koalicijoje nenutarė, tačiau laikėsi pozicijos, kad susiklosčiusi padėtis yra konservatorių problema.

„D. Kreiviui atsitatydinti sakė Prezidentė, sakė Seimo pirmininkė. Vietoje to imtasi neadekvačių veiksmų. Konservatoriai tikrai, kaip sako mūsų pirmininkas A. Valinskas, elgiasi lyg meška atėjusi vogti medaus ir geliama bičių. Iš skausmo verčia visus avilius be atodairos“, - po Jungtinės frakcijos posėdžio sakė Tautos prisikėlimo partijos atstovas Seime Dainius Budrys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomikos komiteto pirmininkas teigė, kad jam irgi buvę smalsu pasikalbėti su ministru, bet D. Kreiviui prisiskambinti yra, paskutiniuoju metu, neįmanoma.

Demaskuoti spaudimą neva dariusius asmenis ir jėgas ministras D. Kreivys ėmėsi tuo pat metu, kai jam teko aiškintis dėl jo firmų akcijų perrašymo, su juo susijusių įmonių galimai tyčinių bankrotų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareikalavusi ministro atsistatydinimo, o pateikta neva demaskuojanti pažyma jos nuomonės nepakeitė. Premjeras A. Kubilius gina D. Kreivį, tačiau dalis konservatorių ir koalicijos partnerių užsimena, kad jam reikėtų trauktis.

REKLAMA

Vyriausybė po truputį artėja prie kritinės ribos. Konstitucija numato, kad pasikeitus daugiau nei pusei ministrų Vyriausybė turi iš naujo gauti Seimo įgaliojimus. Jei šis įgaliojimų nesuteikia, Vyriausybė turi atsistatydinti. Vyriausybėje yra 14 ministrų, neskaitant premjero. Jau yra pasikeitę penki ministrai. Jei atsistatydintų D. Kreivys, jis būtų šeštas palikęs postą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų